YENİLER >

Megi’nin Hikayesi - Esin İnan

Megi’nin Hikayesi - Esin İnan

Megi 15 yaşında tatlı mı tatlı yaşlı bir kız. Onbeş yıla sığdırılmış üç kıtada yaşanmış uzun bir hayat hikayesi var. İnsan ister istemez düşünüyor, bir minnak da ilginç bir kadere sahip olabiliyor diye..

Megi Amerika'da dünyaya gelmiş. Orada henüz tatlı bir yavrucak iken bir aile tarafından sahiplenilmiş. Fakat daha bir yaşında Las Vegas'da bir barınağa terk edilmiş. Onu barınaktan sahiplenen kişi Meltem hanım, orada yaşayan melek kalpli bir vatandaşımız.

Sahiplenildikten bir süre sonra tatlı Megi insan dostunun işi nedeniyle ülke değiştirmesi sonucu Londra'ya gelmiş. Onbir yaşına kadar da İngiltere'de mutlu bir hayat sürmüş bu güzel kız. Fakat diyoruz ya Megi’nin hikayesi ilginç, bir o tarafa bir bu tarafa kıvrılıyor kaderi..

İngiltere'de yaşadıkları uzun mutlu yıllardan sonra gün gelmiş Megi’nin ailesi yine iş nedeniyle Amerika'ya dönme kararı almışlar. Ancak havayolu şirketinin Megi’nin nakli için istediği meblağ onları çaresiz bırakınca yolları ayrılmak zorunda kalmış. Megi’nin ailesi birçok insanın yaptığı gibi onu sokağa atmamışlar tabi ki. Megi’yi ona yine gözü gibi bakacak ilgisini ve sevgisini eksik etmeyecek olan kuzenleri beyefendi ile makul bir seyahat masrafı karşılığında Türkiye'ye göndermişler. Ülkemize geldikten sonra bir yıl Samsun'da yaşayan Megi, iki yıldır ona gözü gibi bakan ev arkadaşı diş hekimi Umut bey ile İstanbul'da yaşıyor.

Megi bir İran kedisi olarak bi hayli yaşlı bir kız. Bakımı özen istiyor. Megi’nin ön pati tırnakları maalesef yok. Barınaktan alındığında ilk sahiplerinin veteriner kontrolünde tırnakları aldırmış olduğunu beyan etmişler. Bu yüzden tuvaletini kapatamıyor. Dişlerinin bir kısmı olmadığı ve brakisefalik (basık yüzlü) ırk olduğu için kuru mamasını kendi başına yiyemiyor. El ile tek tek vererek yediriliyor. Ve çok yaşlı olduğu için kendini tımar etmekte de zorlanan Megi’yi sahibi düzenli olarak traş ettiriyor. Irk sorunu olarak gözlerinde ki akıntıları düzenli temizlemek de ekstra önemli.

Sonuç olarak Megi hayata talihsiz bir başlangıç yapmış olsa da, sonraki hayatında ona ilgisini, sevgisini ve emeğini veren insanlar olmuş kaderinde. Bir çok minnağa göre şanslı ve üç kıtaya yayılan bir ömür sürmüş ve sürmekte. Bazen bir kedinin hikayesi bir insanınkinden uzun ve ilginç olabilir demekten kendimizi alamıyoruz..

Kedili kalın

Keditörün Önerisi

Bir Kedinin Kalbi

17.10.2021

Bir kedinin kalbi dakikada 100 ila 200 kere atar. Kalp kapakçıkları hızla açılıp kapanır. ...

Hamsterlar

03.08.2021

İnsanlar tarafından fareye benzetilen aslında farklı bir tür olan Hamsterlar, büyük ...

2000 Yıllık Kedi Figürü

21.05.2021

Peru'daki Nazca bölgesinde inceleme yapan arkeologlar iki bin yıl öncesine tarihlenen bir kedi ...

Kediler Alemi

Rol Model Olarak Kediler

10.08.2021

Birçok kedi sadece kedilere özgü olan hareketlerine hayran kalır. Kediler, özellikle rahatlama ...

İkiz Kediler Var mı?

20.07.2021

Kediler ikiz doğabilir ve bu sadece DNA testi ile anlaşılır. Genetik haritalandırma zor ve ...

Kedim Neden Su İçmiyor?

10.06.2021

Kedilerin uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmeleri için yiyeceğe, suya ve sevgiye ihtiyacı ...

Bir Dosta Veda - Emek Ekşi

14.04.2021

Sevgi, canlılara sunulmuş muazzam bir hediyedir. Amansız bir yaşam savaşının döndüğü bu ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER