YENİLER >

Hayvan Polisi Geliyor!

Hayvan Polisi Geliyor!

“Çevre, Doğa ve Hayvan Koruma Şube Müdürlüğü”nün kurulması İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından açıklandı. Müdürlüğün emniyet ve jandarma teşkilatı içinde olacağı da eklendi.

İçişleri Bakanı Soylu, “Emniyet ve jandarmada yeni bir dönem başlıyor... Çevre, Doğa, Hayvan Koruma Şube Müdürlüğü kuruldu. Araçlar hazır. Yakında çalışmalar başlıyor...” diyerek Twitter’dan haberi duyurdu. Yeni açılan birim için hazırlanan logo ve araçların üzerinde Jandarma için “Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi”, Emniyet içinse  “Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Polisi” ifadeleri görüldü.

Hayvan Koruma Şube Müdürlüğü için yapılan çalışmalar bir süredir İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yoğunn bir şekilde sürdürülüyor. Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı tarafından  81 ile  gönderilen yazıda yeni bir şube kurulduğunu ve bu birim için yapılacak çalışmalar anlatıldı.

“Haydi” adlı mobil uygulamayı da bu biriml beraber geliştiren Bakanlık, uygulamanın kullanıcılarına sisteme kayıt yaptırdıktan sonra, hayvan hakları ile ilgili tek dokunuşla ihbarda bulunabilmeyi sundu. Uygulamadan bildirilen ihbara hızlı şekilde hayvan ve çevre polis ve timi gönderilecek.

Kaynak: https://www.milliyet.com.tr/gundem/cevre-ve-doga-polisi-geliyor-6250170

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Kedi Öpücüğü Nedir?

23.06.2021

Deneysel Çalışmalar, Kedilerin Sevgi Dolu ve Yavaş Göz Kırpmalarının Gerçekten de İnsan ...

Alerjik Kedicilere Müjde!

06.04.2021

Alerji ve Astım Derneği Başkanı Prof. Dr. Ahmet Akçay: "Kedi veya köpeğinize karşı alerji ...

Kedi Hali - Yeşim Uludağ

08.03.2021

Çimenler hep ıslaktı bu sabah. Patilerim yetmezmiş gibi göbeğimin tüyleri de ıslandı ama ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER