Bir Kedi Sizi Nasıl Daha İyi Bir İnsan Haline Getirebilir?

Bir Kedi Sizi Nasıl Daha İyi Bir İnsan Haline Getirebilir?

Çeşitli çalışmalar bir evcil dostunuz olmasının, daha iyi bir insan olmanıza yardımcı olduğunu gösteriyor. Kediler, köpekler ve tüm evcil dostlarımız insanların hem mental hem de fiziksel olarak daha iyi hissetmesini sağlar.

Bilim insanları, insanlar ve evcil hayvanları arasındaki ilişkiye hep ilgi göstermişlerdir. Hatta, bir evcil hayvan sahibi olmanın daha iyi bir insan olmanıza yardımcı olabileceği konusunda çeşitli araştırmalar bile bulunmaktadır.

Peki Kediler Daha İyi İnsanlar Olmamızı Nasıl Sağlıyorlar?

Çok basit şeyler aracılığıyla

Hayat her zaman göründüğü kadar karmaşık değildir. Basitçe evcil dostumuza bakarak ve onun günlük aktivitelerini izleyerek bunu öğrenebiliriz. Kedinizle oyun oynamak, onunla vakit geçirmek, onu yürüyüşe çıkartmak, yemek yemesini izlemek; tüm bu ufak şeyler kendi hayatınızda unutmaya yatkın olduğunuz basit keyifleri hatırlamanıza yardımcı olur. Hayvanlar, sürekli bir internet bağlantısı ve akıllı bir cihaz olmadan da oldukça mutlulardır.

Sadakat dersi

Sadakat gösteren tek canlı köpekler değildir. Tüm canlıların dostluğu ve sadakati takdir edilesidir. Biz insanların barındırdığı kıskançlık gibi pek çok kötü huy, onlarda yoktur.

Onlar sayesinde affetmeyi öğreniriz

Evcil dostlarımız bazen bir şeyler kırabilir veya yapmamaları gereken bir şey yapabilirler. Ancak, kediciler olarak, bunun için onları suçlamamamız gerektiğini ve onları affetmemiz gerektiğini öğreniriz. Onlardan öğrendiğimiz bu öfke kontrolünü, toplum içerisinde de kullanabiliriz.

Paylaşmak

Kedimizin bir şeyi paylaştığını görerek, biz de paylaşmayı öğreniriz. Bu sadece materyal şeyler için geçerli değildir, duygular için de geçerlidir.

Mutluluk bulaşıcıdır ve evcil dostumuz mutlu olduğunda biz de mutlu oluruz.

05/01/2022

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Kedi Çığlığı Nedir?

19.05.2023

Kedilerin adeta çığlığı andıran fazla yüksek sesle miyavlamalarına ‘vokalizasyon’ ...

Bizler Büyük Kedileriz

05.07.2021

İngiltere’de yapılan bilimsel bir araştırmada, kedilerin insanları kendilerinden büyük bir ...

Kedilerin Mucize Patileri

12.08.2021

Dostunuzun bedenindeki en tatlı, en minik ve en mucizevi detaylardan biri olan patiler için sır ...

En 'Kedici Ülkeler'

24.07.2021

World Atlas'ta yayınlanan bilimsel bir istatistikte, dünyada ki kedileri evcil hayvan olarak ...