Onlar Eşya Değil, CAN!

Onlar Eşya Değil, CAN!

Hayvan sahiplenmek söz konusu olduğu zaman, onların eşya değil bir 'can' olduklarını asla unutmamamız gerekiyor. İngiltere'de köpek sahiplenen bir kişi, 'kanepeye uymadığı' gerekçesiyle barınağa bıraktı. Neyse ki sevimli köpek yeniden yuva bulabildi ve onu terk eden kişi yasaklılar listesine alındı.

Evcil hayvanlar söz konusu olduğunda insanların bazen ne kadar acımasız olabileceklerine inanamazsınız! Koronavirüs pandemisi nedeniyle bilinçsizce evcil hayvan sahiplenme patlaması yaşandı. Pandemi nedeniyle insanlar evcil hayvanlarıyla daha fazla vakit geçirirken, çoğu kişi evcil hayvanını yeniden sahiplendirmekten de vazgeçiyor. BBC Radio 4'a konuk olan Battersea Dogs and Cats Home isimli barınağın CEO'su Claire Horton, gördükleri karşısında hala şaşkına döndüğü açıkladı. Horton bir keresinde 'kanepeye uymadığı' gerekçesiyle bir köpeğin barınağa getirildiğini söyledi. Claire Horton, "Telefon ve online platformumuzdan günde 1500 sahiplenme çağrısı alıyorduk" diyor.

Claire Horton, sahiplendirilen köpeklerin neredeyse yüzde 10'unun geri getirildiğini söyledi. Köpekler genellikle ayrılık, hastalık ya da ölüm gibi 'gerçek' nedenlerle barınağa bırakılır. Koronavirüs pandemisinde işinden olan kişiler de köpeklerinin ihtiyaçlarını karşılayamadıkları için barınağa bırakmak zorunda kalıyorlar. Bazı kişilerse bakımını yapamadıkları için.

KANEPENİN RENGİNE UYMADI DİYE...

Horton, "İnsanlar halıya tuvaletini yaptığı ya da kapıyı çiğnediği için de köpeklerini terk edebiliyor. Bir keresinde 'kanepeye uymadığı için' bir köpeğin barınağa getirildiği oldu! Cins ya da renk önemli değil. Bir hayvanı sahiplenmek, ona harika bir hayat için şans vermektir. Onların tek istediği sevgi. Bunun karşılığında ise sonsuz sadakat ve sevgi alırsınız" dedi.

Rengi yüzünden terk edilen köpek neyse ki şimdi yeni yuvasında. Onu terk eden kişi ise yasaklılar listesine girdi.

Kaynak: Posta

Keditörün Önerisi

Kedim Neden Su İçmiyor?

10.06.2021

Kedilerin uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmeleri için yiyeceğe, suya ve sevgiye ihtiyacı ...

Kediler Alemi

Kediler Bizi Seçer Mi?

16.01.2022

Kediler rahat ve özgür olmadıkları ortamda yaşamak istemezler. Bu sebeple kedinizin yanınıza ...

Marilyn - Ümit Manay

10.02.2021

Tam hatırlamıyorum ama onu gördüğümde on yedi yașlarındaydım. Yağmurlu bir günde ...

Mia'nın Sevgi Dolu Hikayesi

28.05.2020

Trabzon'da "Golden" cinsi 6 yaşındaki "Mia" isimli köpek, öksüz kalan kedi yavrularına sahip ...

Hayvan Partisi

29.01.2020

Bu partiye üye olmak için hayvanları sevmeniz şart değil Türkiye’nin ilk ve tek Hayvan ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER