YENİLER >

Nedensiz Sevgi - Dr. Tarkan Özçetin

Nedensiz Sevgi - Dr. Tarkan Özçetin

Nasıl yani öyle bişey var mı, olmalı mı? Bilmiyorum ama var. Var olduğunu da çok iyi biliyorum çünkü sonuna kadar iyi biliyorum çünkü sonuna kadar yaşıyorum. Bunu bana hissettiren birisi var ve onun için kendimi çok hissediyorum. Eminim siz kedicilerde en az benim kadar şanslısınız.

Ben birisini, bir şeyi nedensiz sevebilir miyim bilmiyorum ama çok zor. Şöyle bir düşünüyorum hayır hiç kimseyi, hiçbir şeyi hayatımda nedensiz sevmedim , sevemedim. Annemi, babamı seviyorum, sevmemek olabilir mi? Olsa da nereye kadar? Ben onların onlar benim bir parçam. Zaten sevmemek insanın kendini inkarı olur. Kardeşim, karındaşım yani dünyada genetic olarak bana en yakın kişi, ötesi var mı? Ne olursa olsun onu da seviyoru. Ya aşık olduğum hayatımı paylaştığım emanet ettiğim kadın, çocuklarımın annesi nasıl sevilmez? Ve çocuklarım, gururum, yaşam enerjim, her şeyim, dünya bir yana onlar bir yana değil mi? Dostlarım, sayıları az olan (zaten öylesi makbul) ama gerçek kötü gün dostları, sevilmez mi? Vatanım, milletim, devletim, beni ben yapan atalarım, yapmaktan çok zevk aldığım işim, hayvanlar, tüm canlılar ve onları yaratan Tanrı hepsini seviyorum.Ama nedensiz değil.

Yukarıda saydıklarımın bazıları karşılıksız sevgi olabilir ama hiçbirisi kesinlikle nedensiz değil. O ayrı bir şey. İşte onu bana hissettiren kişiyi size anlatmaya çalışacağım.

Düşünüyorum beni sevmesi için hiçbir neden bulamıyorum. Aramızda hiçbir kan bağı yok. Karşılaştığımız günden beri temel ihtiyaçlarının hiçbirisini direct ben karşılamadım. O tür işlerle hep benim dışımda birileri ilgilendi. Zaten yapmayacağımı bildiği için benden bir şey istemez. Gururludur. Aramızda asla menfaat ilişkisi olmadı. Hatta bazen işim gereği canını yaktığım zamanlar bile oldu. Ama o aldırmadı. Çok sevdiği evini bile değiştirmek zorunda kaldım, umursamadı. Alışmakta zorlandığı yeni yerinden istese çekip giderdi, gitmedi. Ekmeğini de taştan çıkarırdı ama yapmadı, terk etmedi. Oysaki civarda girip çıktığı birçok ev ve onunla ilgilenen bir sürü hayranı olmuştu. Bu arada arkadaş çok yakışıklı ve karizmatiktir. İnsanları ilk bakışta etkiler ve kendine hayran bırakır. Yoğun iş temposu ve seyahatler yüzünden aylarca ilgilenemediğim, ayrı kaldığımız zamanlar oldu, değişmedi. Bu arada küslük oldu mu oldu tabi ama hiç uzatmadı. Hep onunla benden çok daha fazla ilgilenen, seven birileri oldu. Ama o beni kimseye değişmedi.

Bu kişinin adı Cüneyt, benim tek oğlum, kızlarımın abisi.(tanımayanlar için Cüneyt kedi ama çoğu insana değişmem) Artık ayrılmamak üzere ailesiyle beraber.

Beni ve ailemi sadece ben olduğum için seven ve bana nedensiz sevmeyi öğreten Cüneyt oğlum; ben de seni seviyorum ama benim nedenim var…

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Kedilerin Ruh Halleri

19.09.2021

Kediler davranışlarıyla ruh hallerini belli ederler. Kediler, çok çeşitli temel duygulara ...

Kedi Felsefesi - Emek Ekşi

26.07.2021

“Lütfen söyler misiniz bana, buradan hangi yola gitmem gerek?”“Bu nereye gitmek istediğine ...

Kediyle Tilkinin Dostluğu

10.07.2021

Suriye’deki Ernesto Barınağı’nda farklı tür hayvanların bir aradaki uyumu dikkat çekti. ...

Bizler Büyük Kedileriz

05.07.2021

İngiltere’de yapılan bilimsel bir araştırmada, kedilerin insanları kendilerinden büyük bir ...

Meraklı Şimal - Nuray Erman

15.03.2021

Bu kadın benden ne istiyor anlayamadım bir türlü. Beni aldı ensemden tuttu o hiç sevmediğim ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER