Doğum Gününde Yalnız Kalan Kedi - Doğa Şimşek

Doğum Gününde Yalnız Kalan Kedi - Doğa Şimşek

İngiltere’deki Battersea Dogs & Cats Home çalışanları Monique’in hüzünlü doğum günü partisi viral olduğundan beri onun sahiplenilme ihtimaline iyimser bakıyorlar.

İngiltere’deki barınak kedisi için hüzünlü bir an uzun tüylü tombul kedi için bir lütuf haline geldi.

Londra’daki Battersea Dogs & Cats Home çalışanları sevgililer gününde Monique’e hem ikinci yaş doğum gününü kutlamak için hem de 100 günden fazla barınakta sahiplenilmeyi beklemesini belirtmek için doğum günü partisi düzenlemeye karar verdiler.

Ancak kimse gelmedi.

Endişelenmeyin – barınak dışından kimse gelmemesine rağmen Monique doğum gününde güzel vakit geçirmişe benziyordu.

Battersea’nın sözcüsü Nikki Cummins, “Monique’in doğum günü partisine olası yeni sahiplerin gelmemesi bizi hayal kırıklığına uğratsa da, çalışanlarımız ve gönüllülerimiz doğum günü kızına iyi yıllar demekten ve onun tüylü yanaklarını sevmekten çok mutlu oldular,” dedi.

Ve daha da iyisi, Monique’in partisi viral oldu ve birçok insan ilgi gösterdi ve Monique’e tatlı mesajlar yolladı.

Cummins, “Monique kavuştuğu şöhretinde bir haber olsa da bizler onun hikayesine gösterilen ilgiye çok heyecanlandık,”  açıklamasını yaptı.

Perşembe günü itibariyle, barınakta 121 gününü dolduracak olan Monique hala bir ev bulamadı. Ancak Cummin barınağın umutlu olduğunu ve birçok güzel mesaj aldıklarını söyledi.

Battersea Monique’in online bio’suna FIV’e sahip birçok kedinin “uzun, mutlu ve sağlıklı yaşamları” olduğunu ekliyor. Virüsün yayılmasını engellemek için evde tek kedi olmasını ve açık alanlarda diğer kedilerle birlikte olmamasını öneriyorlar.  (Bununla birlikte, FIV öncelikle ısırma yoluyla yayıldığı için, birçok veteriner uzmanı, FIV pozitif kedilerin, kedilerin dövüşmemesi koşuluyla virüsü evlerindeki diğer kedilere yaymanın olası olmadığını söylüyor.)

Monique’in global ilgi çekmesinden sonra Cummins Battersea'dan - Monique için stresli olacak - uzun mesafeli seyahat gerektirecek yerde yaşayan insanların sahiplenmek için yeni bir tüylü arkadaşa kendi semtlerinde bakmalarını tavsiye etti.

03/07/2020

Keditörün Önerisi

Kediler Neden Esner?

17.12.2022

Suratları birbirinden tatlı haldeyken bir anda ağızlarını kocaman açıp esnemeleri, sadece ...

Kediler Alemi

Kediler Ve Çocuklar

27.09.2021

Kediler harika dostlardır. Çocuklara sorumluluk ve evcil hayvan bakımı eğitimi vermede önemli ...

Elma ve Kedinin Faydaları

13.03.2021

1-Anti-Kanser Vücudu hayat emici kanserli hücrelerden koruyan güçlü anti-kanser yeteneklerine ...

Obezite Kedilerin de Sorunu!

27.01.2023

Obezite, günümüzde insanlarda sağlık sorunlarına neden olan en önemli etkenlerden biri.. ...