Kediniz Hangi Renk?

Kediniz Hangi Renk?

Kedilerle ilgili harika şeylerden biri, her kediyi benzersiz kılan çok çeşitli tüy renkleri ve desenleridir. Peki, kedinizin rengi kişiliği hakkında ne söylüyor? Her evcil kedinin kendine özgü bir kişiliği vardır. Sevgili kedinizin kişiliği çeşitli faktörlerle şekillenir. Cinsiyetleri, yetiştirilme tarzları, cinsleri ve hatta tüylerinin rengi..

Bir kedinin rengi kişiliğini etkiler mi?

Araştırmalar, her tüy renginin kendine özgü olduğunu doğrulamaktadır. Tüy rengi hem sağlıkta hem de kişiliklerinde belirleyici rol oynuyor. Tüylerinin rengi onların karakterleri hakkında ne söylüyor? 

Kedinin rengi ve kişiliği: Kara kedi

Journal of Applied Animal Welfare Science dergisinde 2002 yılında yayınlanan bir araştırma, siyah kedilerin ve kahverengi kedilerin sahiplenilme olasılığının en düşük olduğunu gösterdi. Bu insanlar için bir utançtır, çünkü siyah kediler benzersiz özelliklere sahiptir. Sahipleriyle en derin bağı kurarlar. Ancak size hemen güvenmezler, sizi biraz uzaktan gözlemlerler. Biraz utangaç ve içe dönük yapıları vardır. Onların da tüy renkleri karakterlerini böyle etkiler.

Kedinin rengi ve kişiliği: Kahverengi kedi

Genetikleri nedeniyle, kahverengi olan kediler, oldukça nadirdir. Bir kahverengi kediyle aynı evi paylaşacak kadar şanslıysanız, onlar muhtemelen çok zeki, arkadaş canlısı ve oyuncudur. Zariftirler ve kesinlikle ilgiyi çok severler.

Kedinin rengi ve kişiliği: Gri kedi

Gri tüylü kediniz zarif bir şekilde yatağınızda yanınıza uzanabilir. Ama onlara o an bir oyuncak gösterdiğinizde heyecanını görebilirsiniz. Eğlenmeyi severler ve bazen oldukça hareketli olabilirler.

Kedinin rengi ve kişiliği: Beyaz kedi

Beyaz kedilerimiz yazık ki, en iyi genetiğe sahip değiller. Doğuştan sağırlık için daha yüksek risk altındalar. Görme sorunlarına ve cilt bozukluklarına yatkın gene sahiptir. Ama tüm bunlara rağmen kişilikleri gerçek bir mücevher! Sevecen ve naziktirler. Evde sizi takip etmeyi severler. Öte yandan uyuyarak zaman geçirmeye de bayılırlar!

Kedinin rengi ve kişiliği: Turuncu kedi

En komik karakterdeki evcil hayvanlar için bir ödül olsa, her seferinde turuncu renkteki kediler kazanırdı. Bu kedilerin çok sevimli olduğu gerçeğinin yanı sıra, aynı zamanda çok arkadaş canlısı olduğunu da söyleyebiliriz. Arada size pas vermese de, ilgiyi çok severler!

Kedinin rengi ve kişiliği: İki renkli kedi

Kedinizin tüylerinde birden fazla renk varsa, bu onların karmaşık kişiliğini gösterebilir. İki renkli kediler söz konusu olduğunda örnek olarak tekirler diyebiliriz. Doğal avcılardır, bir oyuncağın peşinden koşma ve onu kapma sürecinden zevk alırlar. Her şeyi keşfetmeyi severler ve her zaman dışarıda neler olup bittiğini merak ederler. Siyah beyaz kediler çok becerikli, sevecen ve zekidir. Bu kedilerin çoğu kolayca arkadaş edinir ama uzun sürmez. Gri ve beyaz kediler ise oldukça hareketli olabilirler. Örneğin; Siyam kedileri dürüst, iddialı ve konuşkandır.  Ailede lideri seçerler ve özellikle ona sevgilerini gösterirler.

Kedinin rengi ve kişiliği: Üç renkli kedi

Calico kedileri genellikle benzersiz ve farklı olarak bilinirler. Minik dostlarımız sevgi dolu ve enerjiktir ama kararlı ve bağımsız olmayı da severler. Kişilikleri asla istikrarlı veya öngörülebilir değildir, sıklıkla değişirler ve genellikle sürprizlerle doludurlar.

05/02/2023

Keditörün Önerisi

Kitapçı Kedi

04.05.2020

İlk Okuma - KedilerUsborne Beginners – Cats – 2003Anna Milbourne / Çeviri: Alp ...

Kedilere Layık Unvanlar

02.10.2021

Kediler cins ve karakter özellikleri bakımından birbirlerinden farklı canlılardır. Her ...

Mezuniyete Doğru

02.06.2021

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Eğitim ve Öğretim Programları ...

Lokum Kız - Banu Kalkandelen

09.04.2021

Yataktan uyuyamadığım için mi kalktım yoksa mutfakta beni bekleyen ay çöreğini yemek için ...

Kediler Neden Esner?

17.12.2022

Suratları birbirinden tatlı haldeyken bir anda ağızlarını kocaman açıp esnemeleri, sadece ...

Kediler Alemi

Mia'nın Sevgi Dolu Hikayesi

28.05.2020

Trabzon'da "Golden" cinsi 6 yaşındaki "Mia" isimli köpek, öksüz kalan kedi yavrularına sahip ...

Kedilerde Hiperaktiflik

08.12.2022

Yerinde duramayan, oyun oynamaktan sıkılmayan çok hareketli bir kediniz mi var? Akşamları tv ...

Kedi Masajı

21.03.2023

Her zaman o size masaj yapacak değil.. Bu sefer sıra sizde! Bizce evcil dostunuz, küçük bir ...