YENİLER >

Kedili Filmler

Kedili Filmler

Bugün 8 Ağustos Uluslararası Kedi Günü. Bizde sizler için bugün kedinizle izleyeceğiniz filmleri derledik. Minik dostunuzla daha çok ilgilenebilmek, ona sevgimizi daha da belli edebilmek için güzel bir gün olsun!

İşte O Filmler;

Kedi

Listelerin en başında olan, yönetmenliğini Ceyda Torun’un üstlendiği 2016 yapımı belgesel film İstanbul’da yaşayan Sarı, Duman, Bengü, Aslan Parçası, Gamsız, Psikopat ve Deniz adındaki kedilerin gözünden görülen antik bir kentin ve oradaki insanların hikayesini anlatıyor. İstanbul’da ki kedilerin hayatını izleyip bazen gülüp, bazen hüzünleneceksiniz.

Kötü Kedi Şerafettin

Bir Türk yapımı olan Kötü Kedi Şerafettin, 2016 yılında vizyona giren film asi ve hırçın Şerafettin’in maceralarını konu alıyor. Filmin sahneleri de İstanbul da geçiyor.

Aristocats

1970 yapımı Amerikan animasyon filmi Aristokediler Paris’te geçiyor. Milyoner bir aile, tüm varlıklarını yüksek sosyete kedileri Duchess ve onun üç yavru kedisine bırakıyorlar. Ailenin açgözlü kahyası milyoner kedileri kaçırıyor. Şimdi kedileri kötü adamlardan kurtarmak civarın sert kedisi Thomas O’Malley ve arkadaşlarına bağlıdır. Macera dolu bir eğlence için hazırsanız bu filmi de öneriyoruz.

Garfield

Hayatı yemek ve uyumaktan ibaret olan Garfield, sahibi Jon Arbuckle'ın eve Odie adında bir köpek almasıyla egemenliğini kaybeder. Alışık olduğu düzeni kaybeden Garfield, artık evi paylaşmak zorundadır. Tembel ve şişman bir kedinin hayatını ele alan eğlenceli bir yapımdır.

A Street Cat Named Bob

Gerçek bir hikayeden uyarlanan ve kitaptan uyarlanan Sokak Kedisi Bob filminde James Bowen, Londra’da yaşayan evsiz ve rehabilitasyonda olan eski eroin bağımlısıdır. Sokaklarda şarkı söyleyerek hayatını sürdürmektedir. Bir gün sokakta bulduğu hasta sokak kedisini tedavi etmek için evine alır ve hayatı değişmeye başlar.

Keditörün Önerisi

Kediler Neden Evden Kaçar?

23.07.2021

Kedilerin evden kaçması kediciler için kontrol altına alınması en zor korkuların başında ...

Pati Ülkesi - Arzu Aytan

15.05.2021

Ah yine sıkıntılı bir sabah. Duvar dibinden ağır ağır patilerimi sürüyerek yürümeye ...

Mia'nın Sevgi Dolu Hikayesi

28.05.2020

Trabzon'da "Golden" cinsi 6 yaşındaki "Mia" isimli köpek, öksüz kalan kedi yavrularına sahip ...

Kediler Alemi

Rengarenk Akvaryum

12.08.2021

Akvaryumlar rengarenk oluşuyla, bulundukları yere muhteşemlik katan, içerisinde birbirinden ...

Sıradan Kedi Yoktur

19.07.2021

Kedilerin sıradan ve hepsinin aynı özelliklerde olduğunu mu düşünüyorsunuz? Hepsinin ayrı ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER