YENİLER >

Kedilere Sokağa Çıkma Yasağı

Kedilere Sokağa Çıkma Yasağı

Avustralya’nın Melbourne şehrinde Knox yönetim bölgesinde evcil kediler için sokağa çıkma yasağı getiriliyor. Yasağın sebebi kuş, sıçan ve sürüngen gibi vahşi hayvanları korumak. Belediye tarafından alınan karar 1 Ekim'de yürürlüğe girecek.

2017 yılında 'Biological Conservation' dergisinde yayımlanan bir araştırmada kedilerin her yıl 377 milyon kuş, 649 milyon sürüngen öldürdüğünü ortaya koydu. 2019 yılında Nature dergisinde yayımlanan araştırma sonuçları ise vahşi kedilerin her yıl 800 milyon memeli hayvan öldürdüğünü gösterdi. Bu sebeple doğadaki diğer canlıları korumaya yönelik yeni kararla Avustralya’da evcil kediler sadece evlerinin çitle çevrilmiş bahçesinde dolaşabilecek.

Yasağa Uymayanlara Para Cezası

9News’in haberine göre, yasağa uymayan kedi sahipleri, ilk 6 ay boyunca yalnızca uyarı alacaklar, ancak daha sonra ilk ihlalde 91 Avustralya doları ve tekrar eden ihlallerde ise 545 Avustralya dolarına kadar para cezasına çarptırılacaklar.

Knox bölgesinde kayıtlı 7 bin evcil kedi bulunuyor. Knox Belediye Meclisi Başkanı Lisa Cooper, 24 saatlik kedi sokağa çıkma yasağının kedileri ve yerel vahşi yaşamı korumak için tasarlandığını söyledi.

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Kedilerde Kulak Bakımı

08.10.2021

Kedilerde kulak temizliği, çoğunlukla düzenli olarak gerçekleştirilmesi zorunlu olmayan bir ...

Flamingo

28.09.2021

Flamingolar uzun ince bacaklara sahip ve esnek uzun bir boynu olan, genelde pembe tüylü ...

Manavgat’a Yardım Eli

30.07.2021

Manavgat yangın felaketine seyirci kalamayan Animallia Hayvan Hastanesi ekipleri bölgeye yardım ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER