VetAmerikan Hayvan Hastanesi Mayıs’ta Açılıyor

VetAmerikan Hayvan Hastanesi Mayıs’ta Açılıyor

İlk defa Kedici Dergisi’nde, hastanenin kurucu direktörü Azmi Elhan Atik ile yaptığımız röportajda duyurduğumuz VetAmerikan Hayvan Hastanesi Mayıs ayında açılıyor. Koç Grubu'na ait Amerikan Hastanesi, Mayıs ayının sonunda Türkiye’nin en büyük hayvan hastanesi olan VetAmerikan Hayvan Hastanesi’ni İstanbul’da açmaya hazırlanıyor.

Ertuğrul Özkök, “İşte Koç grubunun açtığı sıfır stresli hayvan hastanesi” başlıklı yazısında, hastanenin bünyesinde bir “Pet kan bankası”, “Diyaliz üniteleri”, “Fiziki tedavi merkezi”, “Protez ve ortez atölyeleri, “7/24 ambulans servisi”, “Doğum ve jinekoloji servisleri”, “Alternatif tıp uygulamaları”, “Genetik ve kök hücre araştırmaları üniteleri” bulunacağını açıkladı.

Özkök’ün aktardığına göre; “VetAmerikan” hastanesi Mayıs ayının ikinci yarısında “soft opening” yapacak, yani resmi açılış olmadan uygulamaya başlayacak. Resmi açılış ise Haziran ayı başında yapılacak.

VetAmerikan Hayvan Hastanesi’nde, bir insan hastanesinde bulunan bölümlerin önemli bir kısmı bulunacak. İç hastalıkları, Cerrahi, Acil Servis, Yoğun bakım gibi üniteler yer alacak. Ayrıca sekiz bin metrekare kapalı alana sahip hastane uluslararası veterinerlik standartlarının tamamı uygulanarak gerçekleştirildi. Bunun en önemli standartlarından biri, hayvanlara “sıfır stresli bir ortamda” teşhis ve tedavi uygulamak. Bunun için hayvanlar girişte ayrı ayrı bölümlerde beklemeye alınacak.

26/04/2023

Keditörün Önerisi

Kedim Ünlü Olmak İstiyor

29.06.2021

Kedinizin fotoğrafları, videolarıyla dolu bir galeriniz var biliyoruz! Kediciler, onun her ...

Hatay'da İnsanlık Yanıyor

10.10.2020

Hatay Yanıyor… Hatay’da sadece ormanlar değil, ormanlarda yaşayan canlılar , masum canlar ...

Kediler Alemi

Kediler Regl Olur Mu?

04.09.2022

Bir dişi kediniz varsa, en merak edilenlerin başında kedilerin regl olup olmadığı gelir.Peki, ...

Kediniz Sizi Özlüyor

02.07.2022

Kediler söz konusu olduğunda onların bağımsızlıklarına düşkün ve insan varlığına ...

KEDİM SU KUSUYOR!

14.07.2023

KEDİM SU KUSUYOR! Kedilerin nadiren su kusması alışılmadık bir durum değildir, ancak ...