YENİLER >

No 87 – Hayvan Dostu Coffeshop – Dr. Başak Tolga

No 87 – Hayvan Dostu Coffeshop – Dr. Başak Tolga

Ankara’da Tunalı civarına yolunuz düştüğünde, ara sokakların keyfine varmak isterseniz Abay Kunanbay caddesi boyunca bir yürüyüşe çıkmanızı tavsiye ederim. Dörtyol ağzında kırmızı çitler görürseniz, orada mutlaka bir kahve molası verin. Önünde mama kapları olan, duvarlarını çiçeklerin süslediği bir Cafe hayal edin. İşte orası No 87! Sizler için bu Cafe’nin ekibinden Nazlı Hanım’la bir röportaj yaptık. Yazının devamı, onları daha yakından tanımanız için derlendi... Ve işte başlıyoruz.

Fiziken minik, ama ruhen dev kalpli hayvansever bir ekip olan ‘No 87’ de kimlerin ekmeği var?

Üniversite ve iş yaşamlarımızda oluşturduğumuz dostlukların kardeşliğe dönüştüğü 5 kişilik temel bir ekibimiz var. Ekibin en önemli varlıkları ve en büyük destekçileri çocuklarımız. En yaramaz üyelerimiz ise minik evlatlarımız; kedilerimiz ve köpeklerimiz.

Coffeshop konseptiniz nasıl oluştu? Okuyucularımızla paylaşırsanız çok mutlu oluruz.

Yıllardır ortak düşüncemiz zevk alabileceğimiz, kendimizi evimizde hissedebileceğimiz, huzurlu bir ortamda beraber olmaktı. Uzun yıllar farklı sektörlerde çalıştıktan sonra artık eğlenceli bir ortamda bir arada olma zamanımız gelmişti. Böylece No 87 ortaya çıkmış oldu. Kahvenin tarihine dayanan bize özel 2 haftalık detaylı bir eğitim aldık ve yeni bir dünyaya ayak bastık. Bu dünyaya annelerimizden öğrendiğimiz ve çocuklarımızı büyüttüğümüz tariflerimizi ekledik. Misafirlerimizin kendini hayvanlarıyla birlikte evlerinde hissedecekleri özel bir ortam yarattık.

Sizce No 87’nin kahve ve hayvan sever müşteri kitlesinin ortak zevkleri neler?

Kahve, kitap, kedi ve huzurlu bir ortam...

Kahve tutkunlarının buluştuğu sosyal medya platformu ‘Kahve Gazetesi’ ekibi diyor ki; ‘kahve ve kedi severler’ genellikle hayatında tutku ve sevginin güçlü bağlarına yer veren insanlar’. Bu düşünceye katılıyor musunuz?

Tutku vazgeçmemektir. Sevgi emek vermektir. Kahve ve kedi hayatın vazgeçilmezleridir. Kahvenizi içerken hayallerinize dalarsınız. Kedilerinizi severken huzur bulursunuz. Ve kediler için söyleyebileceğim en önemli şey; kedi sevgisi bir kere kanına girmişse bir daha asla onlarsız olamayacağınızdır.

Sizi tanımak da çok keyifliydi. Sıcak bir kahve ve kedili bir sohbet için her zaman bekleriz. Bahçemizdeki kedilerimizle de oynama fırsatı bulmuş olursunuz. Nazlı Hanım sizlerin bakış açısıyla, hayata sevgiyle bakan kedi sever insanları tanımak büyük keyif...

Bize ayırdığınız vakit için Kedici Dergisi olarak teşekkür ederiz.

Keditörün Önerisi

Kediler Neden Çok Uyur?

10.09.2021


Kedilerin günde 20 saate kadar çıkabilen uyku düzenleri vardır. Evin her köşesinde ...

Sıradan Kedi Yoktur

19.07.2021

Kedilerin sıradan ve hepsinin aynı özelliklerde olduğunu mu düşünüyorsunuz? Hepsinin ayrı ...

Kediler Alemi

Kediler Sizi Seçer Mi?

05.08.2021

Kediler rahat ve özgür olmadıkları ortamda yaşamak istemezler. Bu sebeple kedinizin yanınıza ...

Kedinizin Kişiliği Hangisi?

13.07.2021

Kedilerde insanlar gibi birbirinden farklı karakterlere sahiptirler. Kişiliklerine göre kediler ...

Kediniz Hiperaktif Mi?

07.07.2021

Hiperaktif, yerinde duramayan, oyun oynamaktan sıkılmayan çok hareketli bir kediniz mi ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER