Can dostlarımızın da sigortaya ihtiyacı var!

Can dostlarımızın da sigortaya ihtiyacı var!

Türkiye’de evcil hayvan sayısının 20 milyon civarında olduğu tahmin ediliyor ve bu sayı her yıl artıyor. Evlerin bir bireyi olarak onların da önemli temel ihtiyaçları var. Patili dostlarımız için yapılan en büyük harcamaların başında ise sağlık geliyor. İşte bu noktada artık onların da imdadına yetişen sigortaları var… Üstelik bu konuda çeşitlilik de giderek artıyor.

Alternatifler giderek artıyor

Artan evcil hayvan sahipliğine ve ihtiyaca bağlı olarak birçok sigorta şirketi; evcil hayvanlarımız için harekete geçti ve yeni ürünler çıkardı. Evcil hayvan sigortaları acil sağlık ihtiyaçları başta olmak üzere birçok konuda güvence sağlıyor. Sigortaların kapsamında sadece sağlık konusunda değil kayıp olma durumunda da destekler bulunuyor. Ürünlerin kapsamında yer alan diğer önemli teminatlardan biri de; can dostu sahipleri için sunulan ferdi kaza teminatları. Ayrıca can dostunuzun 3. şahıslara veya mallarına istemeyerek de olsa verebileceği olası zararlarda ortaya çıkabilecek hukuki sorumluluklar için de teminatlar sunuluyor.

Öte yandan bazı sigorta şirketleri de kasko ve konut poliçelerinde evcil hayvanlar için ek teminatlar sunmaya başladı. Evcil hayvan asistans hizmetleri de istenirse sabit net prim ile poliçelere eklenebiliyor. Üstelik teminatların kapsamı sadece kedi ve köpekler için sınırlı değil. Evcil kuşlar, evcil balıklar, evcil sürüngen ve evcil kemirgenler de faydalanabiliyor.

‘Can Dostum Sigortası’ büyük ilgi görüyor


Patili dostlarımızı düşenerek ürün geliştiren sektördeki öncü firmalardan biri Magdeburger… “Can Dostum Sigortası”nı geliştiren Magdeburger; evcil hayvan sahiplerinin büyük bir ilgisi ile karşılaştı. Sektörde önemli bir ihtiyaca cevap veren ürün hayata geçtiği ilk günden itibaren acenteler tarafında da büyük ilgi gördü

Olası kayıplar için de teminat veriyor

Magdeburger’in Can Dostum Sigortası can dostunuzun ismine özel olarak hazırlanıyor. Ürün yüksek teminat limitleri ve evcil hayvan sahibine sunduğu ferdi kaza teminatıyla oldukça dikkat çekiyor. Sigorta, aşıları tamamlanmış, 6 aydan büyük ve 10 yaştan küçük kedi ve köpekler için geçerli oluyor.

Can Dostum Sigortası ile poliçe kapsamında; anlaşmalı veterinerlerde yılda bir kez muayene; tırnak kesimi, göz ve kulak temizliği hizmetleri ücretsiz olarak sunuluyor.

Can dostlarımızın başına gelebilecek trafik kazası, yüksekten düşme, zehirlenme, yanma; yabancı cisim yutma vb. gibi acil durumlarda ihtiyaç duyulabilecek tedavi hizmetleri anlaşmalı veteriner hekimler tarafından sağlanıyor ve 10 bin TL limit ile bu kapsamda yapılacak masrafları karşılıyor.

Aynı zamanda can dostumuzun kaybolması ya da evden kaçması gibi durumlarda ihtiyaç duyulabilecek kayıp arama ve ödül masrafları için de 1.000 TL limitli teminat var. Ürün kapsamında yer alan diğer önemli teminatlardan bir diğeri de can dostu sahipleri için sunulan 10.000 TL limitli ferdi kaza teminatı.

Ayrıca can dostunuzun 3. şahıslara veya mallarına istemeyerek de olsa verebileceği olası zararlarda ortaya çıkabilecek hukuki sorumluluklar için de 10.000 TL limitli teminat sunuluyor. Can Dostum Sigortası’ndan aşıları tamamlanmış, 6 aydan büyük 10 yaştan küçük olan tüm ırk ve cinsiyetteki (5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve bağlı yönetmeliklerde Türkiye’de üretimi, satışı ve beslenmesi yasaklanmış olanlar hariç) kedi ve köpekler faydalanabiliyor.

Aksigorta ‘Pati Sigortası’ ile acil durumlar güvence altında


Aksigorta da evcil hayvanlar için özel ürün çıkaran şirketlerden biri. Pazarda ‘Pati Sigortası’ ile yerini alan Aksigorta; kedi ve köpek cinsi evcil hayvanların acil sağlık ihtiyaçlarını güvence altına alıyor. Bu kapsamda, 5.000 TL acil durum teminatı; 3.000 TL 3. şahıs mali mesuliyeti ve 250 TL kapsamında kayıp arama ilanı ve ödül teminatı sunuluyor.

Allianz Türkiye’den “Evcil Hayvan Asistans” hizmeti


Allianz Türkiye, Yuvam Sigortası ürününe ‘Evcil Hayvan Asistans Hizmeti’ni ekledi. Şirket, ‘Evcil Hayvan Hizmeti’ni; müşterilerinin evlerini ve eşyasını yangından hırsızlığa kadar pek çok riske karşı koruyan Yuvam Sigortası Kapsamlı Paket ile sunuluyor. ‘Evcil Hayvan Asistans Hizmeti’, istenirse poliçelere eklenebiliyor. Sunulan teminatların  kapsamı sadece kedi ve köpek dostlarımız ile sınırlı değil. Evcil kuşlar, evcil balıklar, evcil sürüngen ve evcil kemirgenler de kapsam içinde.

AXA da konut sigortasında evcil hayvanlara yer açtı

AXA Sigorta, konut sigortası içinde evcil hayvanlara ilişkin teminatlar sunuluyor. Konut sigortası, sigortalı ve aile bireylerinin bakımları altındaki evcil hayvanlarının 3. şahıslara verebileceği zararlar nedeniyle doğabilecek hukuki sorumluluklar da kapsıyor. Ayrıca asistans hizmetleri içinde evcil hayvan bakımı da yer alıyor.

Anadolu Sigorta, ‘Juno’ ile ‘Patisine Sağlık’ diyecek

Anadolu Sigorta ise Birleşik Kasko Sigortası ile aracın uğrayacağı ve teminat kapsamında gerçekleşen kazalar sonucunda; aracın içinde bulunabilecek evcil hayvanın (kedi/köpek) zarar görmesi halinde tedavi masrafları belli limitle teminat altına alıyor. Anadolu Sigorta’nın ayrıca, dijital sigortacılık servisi “Juno” kapsamında evcil hayvan sigortasına yer vermesi bekleniyor. Juno’nun önümüzdeki günlerde ürünleri arasına ‘Patisine Sağlık’ da girecek.

Kaynak: Sibel Cingi / Sigortamedya

Keditörün Önerisi

Sıradan Kedi Yoktur

17.12.2021

Kedilerin sıradan ve hepsinin aynı özelliklerde olduğunu mu düşünüyorsunuz? Hepsinin ayrı ...

Kedilerde Kulak Bakımı

08.10.2021

Kedilerde kulak temizliği, çoğunlukla düzenli olarak gerçekleştirilmesi zorunlu olmayan bir ...

Kediler Alemi

Kediniz Sizi Özlüyor

08.12.2021

Kediler söz konusu olduğunda onların bağımsızlıklarına düşkün ve insan varlığına ...

Bu Mama Bozuk Mu?

18.11.2021

Raf ömrü olan kedi mamalarının, bozuk olup olmadığını anlamanız kedilerin sağlığı ...

Kedilerde Tüy Bakımı

02.11.2021

Kediler kedi kendilerini temizleyen canlılardır. Her ne kadar temiz olsalar da tüylerinin ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER