YENİLER >

Kahin Kedi Achilles

Kahin Kedi Achilles

St Petersburg kentindeki ünlü Hermitage Müzesi'nin bahçesinde yaşayan kahin kedi Achilles, A Milli Takım'ın İtalya ile oynayacağı EURO 2020 açılış maçının galibini İtalya olarak belirledi.

A Milli Futbol Takımı'nın EURO 2020 macerası Roma Olimpiyat Stadı'nda oynanacak İtalya maçı ile başlayacak. 2018 Dünya Kupası'nda da maç tahmini yapan kahin kedi Achilles, EURO 2020'nin tahminlerine başladı.

Heyecanla beklenen İtalya Türkiye maçı öncesi Achilles önüne koyulan iki benzer kapta kedi maması ve karşılaşacak ülkelerin birer bayrağının yer aldığı masada İtalya’yı tercih etti. Achilles İtalya bayrağının olduğu kaptaki kedi mamasını yiyerek maçı ev sahibinin kazanacağı tahmininde bulundu.

Mavi gözlü bu beyaz kedinin kahin olarak seçilmesi 2017’de St Petersburg’da oynanan FIFA Konfederasyonlar Kupası maçlarının hepsini hatasız tahmin etmesinin ardından başladı. Maç tahmini yapmakta oldukça tecrübeli olan Achilles’in EURO 2020’de nasıl bir performans göstereceği merakla bekleniyordu. Archilles sezonun ilk maçını da doğru tahmin ederek kehanetini sürdürüyor.

Achilles'in veterineri Anna Kondratyeva'ya göre, kedinin sağır olması onu daha iyi bir kahin yapıyor çünkü bu sayede tamamen tarafsız ve taraftarların tüm yorumlarına tepkisiz kalabiliyor.

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Oyuna Davet

04.01.2021

Kabul edelim, kediler genellikle uykuya düşkünlükleriyle bilinirler. Köpeklere kıyasla enerji ...

Mia'nın Sevgi Dolu Hikayesi

28.05.2020

Trabzon'da "Golden" cinsi 6 yaşındaki "Mia" isimli köpek, öksüz kalan kedi yavrularına sahip ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER