YENİLER >

Hayatın Sırrı - Ferhan Yüksel

Hayatın Sırrı - Ferhan Yüksel

Kedimizin isim sayısını bularak onun kişiliği hakkında bilgi sahibi olabilir miyiz? İsimlerin numarolojik değerleri ile kişilik analizi yapılabilir mi? Yogacı Kedi’ye kulak verelim...

Tüm evren aritmetik bir düzendir ve geometrik bir varoluştur. Yaşayan tüm organizmalar bu ilahi açılımın bir parçasıdır. Yaşamın sırrı da rakamlarda gizlenmiştir.

Ayurveda insan ve hayvan kişiliklerinin anahtarı olarak numarolojiden yararlanır ve 9 gezegenin etkisinden bahseder.

Doğum günü, yılı, ayı, vakti ve isimlerin sayısal değerleri yaşamda , kişilikte ve kaderde söz sahibidir. Son derece basit hesaplamalar ile numaroloji kullanılarak hayat ve kişisel ritim çok daha iyi anlaşılabilir.

Çok azımızın hayvanlarımızın doğum tarihini bildiğimizi göz önüne alarak bu sayımızda sadece isimlerin numarolojik değerleri ile kişilik analizi yapmayı anlatmaya çalışacağım.

İsimlerin etkisi sadece sosyal yaşam ile sınırlıdır. Bir bireyin ismi onun ruhsal durumu yada kaderini etkilemez ama kişiliğini yapılandırır. İsmin etkisi de sadece ömür ile sınırlı değildir. İsmin sayısal değeri eğer ilgili gezegenin sayısal değeri ile uyumluysa ölümden sonra da isim yaşamaya devam eder.

Vedik astrolojiye göre gezegenler birbiri ile etkileşim içindedir ve doğum tarihi, ismin sayısal değerleri belli gezegenler ile ilişkileniyorsa etkileşim var demektir.

Buna göre:

1 No’lu Gezegen GÜNEŞ
2 //                       AY
3 //                       JUPİTER
4 //                       RAHU
5 //                       MERKÜR
6 //                       VENÜS
7 //                       KETU
8 //                       SATÜRN
9 //                       MARS

Görüldüğü üzere vedic astrolojinin gezegen sıralamaları farklıdır, kuzey ve güney ay düğümleri Rahu ve Katu’yu yarı gezegen olarak kabul eder. Birbirlerine 180 derece açı yapan bu iki kesişim ay bağlantılarından dolayı dünyadaki sular üzerinde büyük etkiye sahiptir. İnsan ve hayvan organizmaları da suyu çok büyük oranda barındırdıkları için çok fazla etkilenirler.

Gezegenlerin etkileri yaşama pek çok şekilde yansır.
Gezegenlerin en belirgin özellikleri ise:

GÜNEŞ:
Yaşam gücüdür. Bireyleri canlı, gururlu, kendine güvenen, otoriter, güçlü ve çıkarcı yapar.

AY:
Şifa veren, iyileştiren, isim ve biçim dünyasını besleyen güçtür.

JUPİTER:
Aldığından daha fazlasını veren, ağır, aydınlatıcı, çalışkan, bilgili, konuşma sanatına hakim yanımızdır. Evliliğin ve eğitimin yöneticisidir.

RAHU: Kuzey Ay düğümüdür. Zihinsel düzeyde aktif ve yıkıcı etki gösterir, kişileri tembel, donuk, mantıksız yapar. Aynı zamanda, resim ve edebiyat alanında büyük yetenek verir. Ün, güzellik, çekicilik, akıl, cesaret ve sıkı ağızlı olma yeteneklerini de besler.

MERKÜR:
Değişken kişilik, kıvrak zeka, kuşku, ciddiyet, kurnaz, hilebaz tavırlar, başkalarını kullanan ama çok sevimli olabilen, şakacı, çekici, tatlı dilli kişilikler, çift tabiatlı yön ve ünlü olma potansiyeli Merkür’ün etkilediği meleke ve yeteneklerdir.

VENÜS: İnce davranışlar, tutkulu aşklar, cinsellik, güzellik, müzik, dans etme yeteneği, simya ve hipnotizma gibi gizemli bilgilere ulaşma arzusu doğuran gezegendir.

KETU: Güney Ay düğümüdür. Köstekleyen, huzursuz eden bir etkisi vardır. Kendine özgü mantık geliştiren, tartışan, aşırı konuşan ya da düş aleminde yaşayan tipler Ketu etkisini yüksek oranda alan kişilerdir.

SATÜRN: Hırslı ve hastalıklı, sürekli acı çeken, sıkıntılı kişilik etkisi vardır. Bunun yanı sıra son derece vicdanlı, içten, adil, dürüst, bilgili ve uzun ömürlü yaşam getirir.

MARS: Öfkeli, dengesiz, kaba, kavgacı ve vahşi doğamızdır. Sıra dışı cesur, şanslı, gözükara, sportmen, sabırlı ve özgüvenli özelliklerimizi de marstan alırız.

Bu bilgiler ışığında isim sayısını bularak kendimiz ve sevgili dostumuzun kişiliği hakkında fikir edinebiliriz. Olumsuz algılanan durumlar söz konusu ise isim değişikliği mucizeler yaratacaktır.

AIİJQY = 1
BCÇKR = 2
GĞLSŞ = 3
DMT = 4
NE = 5
UÜVWX = 6
OÖZ = 7
FHP = 8

Şimdi yapmamız gereken ismin (soy ismi “kullanılan” lakap da varsa ekleyin) harflerinin rakam karşılıklarını tek bir sayı elde edene kadar toplayın ve hangi gezegeni işaret ettiğini bulun.

Bu gezegenin özellikleri, isim sahibinin toplumda nasıl tanındığını, yaşamda ve yaşamdan sonra nasıl biri olarak hatırlanacağını gösterecektir.

Görüldüğü üzere her gezegenin hem iyi hem de zor yönleri vardır. seçimlerimiz bizim sorumluluğumuzdur. Eğer sonuç sizi tatmin etmiyorsa bazı değişiklikler ile yaşamınızı iyileştirmek mümkündür. İsim değiştirmek, göbek adını kullanmak, dini bir ad almak, isimlerimizde belli kısaltmaları kullanmak gibi.

Huzurlu güzel günler dilerim...

Keditörün Önerisi

Baskınlık Problemleri

18.02.2021

Sosyal olarak dengeli bir evde kediler baskınlık ilişkileri geliştirirler. Eğer kediler ...

Nazar - Ferhan Yüksel

15.02.2021

Kedinizin genel beden tipini, potansiyel hastalıklarını ve ilerleme derecesini gözlerinden ...

Kediler Alemi

Sıcakların Kedilere Etkisi

22.07.2021

Kedilerin güneşle haşır neşir olduklarını, sıcak havaları sevdiklerini biliyoruz. Ancak bu ...

Marilyn - Ümit Manay

10.02.2021

Tam hatırlamıyorum ama onu gördüğümde on yedi yașlarındaydım. Yağmurlu bir günde ...

Kedi - Maurice Carame

12.10.2020

Kedi gözlerini açtı, Güneş girdi içeri. kedi gözlerini kapadı, Güneş içerde ...

Hatay'da İnsanlık Yanıyor

10.10.2020

Hatay Yanıyor… Hatay’da sadece ormanlar değil, ormanlarda yaşayan canlılar , masum canlar ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER