Kedinizle Uyumanın 5 Faydası

Kedinizle Uyumanın 5 Faydası

Yataktayken patili bir sevgi topu size doğru yaklaştığında nasıl hissediyorsunuz?

Bir kedi ile yatağınızı paylaşmak, siz ve kediniz için paha biçilemez bir duygusal deneyim. Kedinizle uyumanın birçok güzel yönü var; daha güçlü bir duygusal bağ, ücretsiz masajlar, paylaşılan ve soğuk kış günlerinde sizi sıcak tutabilecek vücut ısısı ve güvenilir bir çalar saat…

Kedinizle birlikte uyumanın sayılamayacak kadar çok avantajlarından birkaçını siz kediciler için derledik.

Daha güçlü bir bağ

Bir kedi ile kurduğunuz bağ, bir köpekle kurduğunuz bağ ile aynı değildir. Kediler, bağımsız bir ruha sahip ve daha özerk canlılardır. Bununla birlikte, özellikle istediklerinde sevgiye de ihtiyaç duyarlar.

Yani, eğer evcil dostunuz yatağa zıplarsa bu onun için önemli olduğunuzun güçlü bir işaretidir. Kediniz gece veya gündüz sevgi gösterdiğinde, ikiniz arasındaki bağ daha da güçlenecektir.

Ücretsiz masajlar

Emzirirken annesinin karnına pati koyan bir yavru kedinin bu hareketi, duygusal hafızasında kalan bir eylemdir. Bu nedenle, bir kedi kendini iyi, sıcak ve güvende hissettiğinde sizi ön patileriyle "yoğurmaya" başlayabilir.  Bu, bir kedinin sevgisini ve mutluluğunu göstermesinin özel bir yoludur. Sizin için de pekala günün yorgunluğunu atabileceğiniz bir masaj olabilir.

Daha iyi uyku alışkanlıkları

Bunun gerçekleşmesi için kedinizin gece davranışlarına aşina olmalısınız çünkü uyku düzeniniz farklı olabilir. Örneğin, kediniz siz uyuduğunuzda kalkabilir veya tam tersi olabilir. Ancak, ikiniz de aynı uyku düzenine sahipseniz, işte o zaman harika olacak!

Kedinizin uyku düzenini bilmenizin yanı sıra ikiniz için de iyi bir uyku deneyimi için kendinize şu soruları sorabilirsiniz: Sürekli kalkıyor mu? Sessiz kalacak mı? Örtülerin altına girmek ister mi? Ayaklarımın yanında uyumayı mı yoksa başını yastığıma mı koymayı tercih ediyor? Bu soruların cevaplarını bilmek, iyi bir gece uykusu çekmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca araştırmalar, kedileriyle uyuyan insanların daha dinlendirici bir gece geçirdiğini göstermiştir.

Paylaşılan vücut ısısı

Soğuk olduğunda biraz sıcaklık hiç de fena olmaz. Yalnız yaşıyorsanız veya uyuyorsanız, kişisel ısıtma sisteminden daha iyi bir şey yoktur ve kediniz kesinlikle bu işi yapabilir.

Güvenilir bir çalar saat

Sabah kalkmakta sorun yaşıyorsanız, kediniz erteleme özelliğini ayarlayamayacağınız güvenilir bir çalar saat olabilir. Güneş doğduğunda, kediniz bir şeyler yemek için size “mırmır edebilir", sizden kapıyı açmanızı isteyebilir, hatta çıktıktan sonra yerinizi alabilir.

Kediler genellikle sevgilerini ve arkadaşlıklarını ne zaman göstermek isterlerse o zaman gösterirler. Bu nedenle, bir kedi sizinle uyumaya karar verdiğinde minnettar olmalısınız. Sonuçta kediler eşsiz canlılardır.

07/05/2024

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Muhabbet Kuşu Eğitimi

11.11.2021

Muhabbet kuşları varlıkları ile hayatımızı güzelleştiren, kendilerine has özellikleri ile ...

Kedi Doğası - Emek Ekşi

12.06.2022

Kediciler olarak, kedilerimizle geçirdiğimiz vakit bizlere onları tanıma ve anlayabilme yetisi ...

Kediler Nelerden Korkar?

09.05.2023

Zaman zaman kedinizin bir şeylerden korktuğunu fark etmiş olabilirsiniz. Şimdi size kedilerin ...

Kedilerin Burnu Neden Akar?

27.12.2022

Kediler bizler gibi konuşamadıkları için sağlık durumları konusunda bilgi sahibi olabilmenin ...