YENİLER >

Hırsız Kedi ‘Harpo’

Hırsız Kedi ‘Harpo’

ABD'nin Oregon eyaletine bağlı Portland şehrinde yaşayan Harpo hırsızlıklarıyla herkesi şaşkına çevirdi. Kedi Harpo'nun maceraları sosyal medyada büyük ilgi topladı. Kedicisinin paylaştığı kamera kaydı görüntüleri binlece tıklama aldı.

13 yaşında ki Harpo’nun hırsızlık huyu sahibini bezdirdi. Evdeki her şeyin yerini değiştiren kedi, bu huyundan tüm eğitimlere rağmen vazgeçmiyor. Yani 2008'den beri aileyle birlikte olan kedinin tek bir problemi var diyebiliriz. O da Kleptomani. Kapıların üzerindeki magnetleri dahi çalıyor. Gecenin karanlığı bile ona engel olamıyor.

Kedicisi Rain, kedisinin 8 yaşına gelene kadar bu hırsızlıkları gizli yaptığını söylüyor. Onu eğitmeye çalıştığını ama başarılı olamadığını, aksine şu an saklamadan yaptığını ifade ediyor. Rain eşyaların yerinin değişmesinden şüphelenip kamera kayıtlarını izlediğinde, gecenin karanlığının bile Harpo’ya engel olamadığını tüm eşyaları çalıp, yerini değiştirdiğini görüyor. Harpo’nun ağır bir hastalık geçirdiğini ve kanserken bile daha dikişleri alınmadan bu huyuna devam ettiğini Rain ifade ederken, kayıtlarda çıkan görüntüler ise yüzlerde gülümseme bırakıyor.

Keditörün Önerisi

18 Mart Çanakkale Zaferi

18.03.2021

Çanakkale Zaferi'nin 106. yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve vatan için ...

Kediler Alemi

Robot Kedi: Nicobo

22.04.2021

Japon elektronik üreticisi Panasonic, durduk yere gaz çıkaran ve bebek gibi konuşan sevimli ev ...

Alerjik Kedicilere Müjde!

06.04.2021

Alerji ve Astım Derneği Başkanı Prof. Dr. Ahmet Akçay: "Kedi veya köpeğinize karşı alerji ...

Dumanlı Pars - Fulya Köse

12.02.2021

Dumanlı pars (Neofelis nebulosa) veya Bulutlu leopar, kedigiller (Felidae) familyasından ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER