Kedilerin Teşekkür Etme Yolları

Kedilerin Teşekkür Etme Yolları

Kediciler ve kediler birbirlerini seçerler. Barınakta veya sokakta göz göze geldiğiniz ilk an size birbirinize ait olduğunuzu söyleyebilir. Kediler umursamaz gibi gözükse de sizin onun için yaptıklarınızın farkında olup, kendine özgü yöntemleri ile teşekkür ederler.

Mırıldaması

Mırıldayan bir kedi, memnuniyetini ve hatta size minnettarlığını ifade ediyor. Mırıl mırıl kucağınızda ise size sevgisini ve teşekkürünü iletmek için iyi bir yöntem.

Kafa toslaması

Evet, yanlış duymadınız! Kediler adeta size gelip kafa atarcasına, kafasını toslar. Kulağa komik gelen bu davranışları aslında size ettiği bir teşekkürdür. Bazen gelip kafanıza, bazen bacağınıza veya kolunuza attığı kafalar birer sevgi belirtisidir.

Masaj yapması

Kediler genellikle mutlu olduklarında yoğururlar. Zor durumda veya sevilmek isteyen bir kediyi kucağınıza aldığınızda size masaj yapabilir. Rahat olduğunda yaptıkları size yoğurma işlemini bir iltifat olarak kabul edin.

Size küçük hediyeler getirmesi

Siz otururken bir anda ayağınıza bırakılan bir oyuncak görebilirsiniz. Bahçeli bir eve sahipseniz, kediniz dışarı çıkıp geliyorsa, hediyeler bazen bu kadar sevindirmeyebilir. Bazen ölü veya canlı bir fare de getirmesi mümkündür. Aslında sizi sevdiği ve size teşekkür ettiği için yaptığı bu eylem, bazen çok sevindirici olamayabiliyor.

Kedi öpücüğü

Bir kenarda oturmuş gözleri sizde ve hafif hafif gözlerini açıp kapatıyorsa, sizi öpüyor demektir. Bu da onlar için sevginin ve teşekkür etmenin bir başka yoludur. Bu davranış aslında ben çok rahatım, çok mutluyum teşekkür ederim demektir.

Sizi yalaması

Kediler çok temiz canlılardır. Saatler süren kendilerini yalayarak temizleme davranışları vardır. Ancak sizi yalaması temizlemek için değildir. Size kendi kokusunu vermek istiyor, sizi işaretliyordur. Aslında bu da sizi ne kadar sevdiğinin, size teşekkür ettiğinin bir göstergesidir.

Size göbeğini açması

Kediler av olmamak için, iç organlarını korumak isterler bu nedenle güvenmedikleri alanlarda göbeklerini göstermek istemezler. En savunmasız olan yeri göbekleridir. Eğer kediniz size göbeğini açıp yerde yuvarlanıyorsa, evet sizi çok seviyor ve teşekkür ediyordur.

07/02/2022

Keditörün Önerisi

Pati Ülkesi - Arzu Aytan

10.01.2023

Ah yine sıkıntılı bir sabah. Duvar dibinden ağır ağır patilerimi sürüyerek yürümeye ...

Kediler ve Çizikler

04.02.2023

Davranış sorunu yaşayan kedi sahipleri kedilerin işaretleme yöntemlerini ve ne anlama ...

Kediler Alemi

Kara Kedi Sendromu

12.11.2021

Tıpkı siyah köpekler gibi, siyah kediler de evlat edinilmekte zorlanıyorlar. Birçok barınak ...

Kahraman Kedi Bandit

08.08.2022

ABD'nin güneydoğusundaki Mississippi eyaletinde "bekçi kedisi", evinin soyulmasını önledi. ...

Kediler Nelerden Korkar?

16.03.2022

Özgür, başına buyruk takılmayı seven kediler, tıpkı insanlar gibi birçok şeyden ...

2000 Yıllık Kedi Figürü

21.05.2021

Peru'daki Nazca bölgesinde inceleme yapan arkeologlar iki bin yıl öncesine tarihlenen bir kedi ...

Antik Mısırda Kedi Olmak

19.07.2023

Antik Mısırda Kedi Olmak Kedilere duyulan sevginin, onlara verilen değerin izlerini sürmeye ...

Kedi - Maurice Carame

12.10.2020

Kedi gözlerini açtı, Güneş girdi içeri. kedi gözlerini kapadı, Güneş içerde ...