YENİLER >

Egemen Apartmanı'nda Can Birliği

Egemen Apartmanı'nda Can Birliği

İzmir depreminde hasar gören binalardan biri de Bayraklı ilçesindeki Egemen Apartmanı. Aralıklı iki bloktan oluşan, 8 katlı ve 28 daireli apartmanın depremde ilk iki katı yeraltına gömüldü. Tehlike taşıyan yapının kalan kısımlarının da kontrollü bir biçimde yıkılacağı öğrenildi.

Yıkım kararı ile birlikte hayvanseverler ayağa kalktı. Binanın içinde hala canlıların olduğunu söyleyen ve yıkım kararını ertelemek isteyen İzmirli hayvanseverler bir araya gelerek Egemen Apartmanı’nın önünde toplandı.

AFAD arama kurtarma ekiplerinden aldığımız bilgiye göre; İzmir’de yıkılan binalarda enkaz kaldırma tamamlandı. Yarı hasarlı binalarda kontrollü yıkım çalışmaları, sahada bulunan veteriner hekimlerle işbirliği içerisinde yapılıyor. Kurtarılan canlılar veteriner hekimler tarafından himaye altına alınıyor.

Bayraklı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ndeki yetkili ise; “Dün sahada görevliydim. Egemen Apartmanı’nın yıkımı, içerde bulunan kediler için ertelendi. Ekipler kediler için yakalama kafesi kurdular” dedi. Ayrıca, “Kurtarılan kedilerden yaklaşık 10 tanesini Konak Belediyesi, rakam sürekli değişse de şu an 9 tanesini Bayraklı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü olarak biz misafir ediyoruz.” açıklaması yapıldı.

Egemen Apartmanı’nın yanındaki az hasarlı binanın 7. katındaki biri tekir, üç kedi için sabah saatlerinde kafes kuruldu. Tekir kedi ve ‘Arthur’ kurtarıldı. Drone ile pencereye yaklaşan görevliler hala ‘Salem’i arıyor. Dışarı çıkarmak için her şeyi yapan itfaiye ekipleri ve Salem’in sahibi Gökçen, maalesef başarılı olamadı. Egemen Apartmanı’nda kontrollü yıkım tekrar başlatıldı, Salem’in kaçmış olduğunu umut ediyoruz.

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Kedi Felsefesi - Emek Ekşi

26.07.2021

“Lütfen söyler misiniz bana, buradan hangi yola gitmem gerek?”“Bu nereye gitmek istediğine ...

Sıradan Kedi Yoktur

19.07.2021

Kedilerin sıradan ve hepsinin aynı özelliklerde olduğunu mu düşünüyorsunuz? Hepsinin ayrı ...

Kedim Neden Isırıyor?

06.07.2021

Kediler bazen ısırma eğilimi gösterebilir. Kediciler iyi bildiği gibi bir anda koşup ...

Kediler Ve Akan Sular

28.06.2021

Kediler için akan su güven verir. Akan taze suyu, minik dostlarımız lıkır lıkır içerler. ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER