YENİLER >

Leopar ve İneğin Hikayesi

Leopar ve İneğin Hikayesi

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada yer alan, leopar ve ineğin bir aradaki görüntüleri insanlar tarafından büyük ilgi gördü.

Hızla yayılan hikayeye göre; yavru leoparın annesi öldürülünce, inek onu emzirerek büyütüyor. İnek yakalanıp bir çiftliğe satılıyor ve leopar ormanda kalıyor. Çiftliğin sahibi her gece köpek havlamaları duyunca hırsızlık olaylarından şüpheleniyor, etrafa kameralar yerleştiriyor ve görüyor ki, leopar her gece ineği ziyarete geliyor.

Annesi öldürülünce kimsesiz kalan 20 günlük leoparın, bir inek tarafından büyütülüyor olması ve herşeyden önemlisi ikilinin fotoğraflardaki sevgi dolu görüntüleri insanlara ders veriyor ve bizleri derinden etkiliyor.

Fotoğrafların gerçek ancak güncel olmadığı, Hindistan’ın Vadodara bölgesindeki Antoli köyünde 2002 yılında çekilmiş olduğu ortaya çıktı. Leopar ve ineğin yakınlaşması, The Times of India adlı gazetede 2002 yılında bir haberde yayınlandı.

The Times Of India gazetesinde 2002 yılında yayınlanan habere göre; gece yarısına doğru leopar bir mısır tarlasından çıkar ve köye girer. Çevreyi inceledikten sonra biraz yürür ve ineğin bağlı olduğu alana gelir. Leopar ve ineğin bir aradaki görüntüleri o an köylüler tarafından kayıt altına alınır. Gazetede bu inanılmaz hikayenin baş rol oyuncuları için; ''Bir yaşındaki leoparla, üç yaşındaki ineğin aşk hikayesi'' olarak bahsedilir. Her ne olursa olsun inekle leoparın samimi ve sıra dışı görüntüleri yüreğimizi ısıttı.

Keditörün Önerisi

Kahin Kedi Achilles

12.06.2021

St Petersburg kentindeki ünlü Hermitage Müzesi'nin bahçesinde yaşayan kahin kedi Achilles, A ...

Kediler Alemi

Evdeki Tehlike

26.04.2021

Birçok kedici, antifriz, zehirli bitkiler ve bazı yiyecekler gibi evcil dostlarımıza ...

KedVet Fransız Basınında

13.05.2020

Veteriner hekim Dr.Tarkan Özçetin, Alnas'a şöyle açıkladı: “Kedi severlerin ve kedilere ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER