Öksüz Yavruların Süt Annesi

Öksüz Yavruların Süt Annesi

Kocaeli'de trafik kazasında yavruları ölen kedi, travmaya bağlı olarak sokak hayvanları rehabilitasyon merkezinde bakıma alındı. Burada tedavi edilen kedi, 4 farklı ihbardan gelen 10 öksüz yavruyu da kabullenerek, adeta bakımevinin süt annesi oldu.

Yavrularıyla birlikte trafik kazası geçiren anne kedi, ihbar üzerine Proteo Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi'ne getirildi. Yavrularını kaybeden kedinin burada veteriner hekimler tarafından bakım ve rehabilitasyonu yapıldı. Sevimli kedi, 4 farklı ihbardan bakımevine getirilen 10 öksüz yavruyu da sahiplendi. Yavruları kazada ölen kedi, 10 öksüz yavruya süt annelik yapıyor.

Öksüz yavru kedilerin bakım ve beslenmelerinde sütanne kedi bulunmasının önemli olduğunu söyleyen Veteriner Hekim Ramazan Karagöz, "Yoğun bakımda bulunan yavru kedilerimiz var. Ekiplerimiz tarafından bir anne kedinin öldüğü ihbarına gidildi. Annenin yavrularının orta yerinde kaldığı gözlemlendi. Yavrulara geçici sütanne bulabilmek için buraya getirildi. Şu an onların bakımlarını üstlendik. Bakımlarını ve tedavilerine devam ediliyor. Bunun yanı sıra bir sütannemiz var. Genel durumları biraz daha toparladığında sütannenin yanına bırakıp, onların bakım ve beslemelerine o şekilde devam etmeyi planlıyoruz" dedi.

02/05/2023

Keditörün Önerisi

Geveze - Tuğba Sancak

08.04.2021

İlayda, babasının tayini çıktığı için başka bir okula gitmek zorunda kaldı. Eski ...

Kediler Alemi

Dersimiz: Hayvan Sevgisi

08.06.2023

Çorum’un Sungurlu ilçesindeki bir köy okulunda doğum yapan kedi ile yavrularına öğretmen ...

Bombay Kedisi

20.01.2023

Lakabı ‘siyah panter’ olan Bombay kedileri 1970’li yıllarda ortaya çıkmıştır. Amerikan ...

Uyku - Dr. Tarkan Özçetin

06.01.2023

Tıpkı Fikret Kızılok’un şarkısındaki gibi: “Uyku kardeşim ver elini, usul usul damla ...

Tokyo’nun Dev Kedisi

09.07.2021

Tokyo’da Shinjuku Tren İstasyonu’ndan çıkanları meydandaki gerçekçi dev Calico kedi ...