Kedinizle Uyumanın Faydaları

Kedinizle Uyumanın Faydaları

Yataktayken güzel bir sevgi topu size doğru yaklaştığında nasıl hissediyorsunuz? Eminim her ne zaman olursa olsun harika hissediyorsunuzdur. Sonuçta bu, siz ve kediniz için duygusal bir deneyim. Kedinizle uyumanın birçok güzel yönü vardır ama siz Kediciler için birkaç tanesini seçtik..

1. Daha güçlü bir bağ

Bir kedi ile kurduğunuz bağ, bir köpekle kurduğunuz bağ ile aynı değildir . Kediler, bağımsız bir ruha sahip ve daha yalnız canlılardır. Bununla birlikte, özellikle istediklerinde sevgiye de ihtiyaç duyarlar. Yani, eğer evcil dostunuz yatağa zıplarsa - bir an için bile - bu onun için önemli olduğunuzun önemli bir işaretidir. Kediniz size gece veya gündüz sevgi gösterdiğinde, ikiniz arasındaki bağ daha da güçlenecektir.

2. Ücretsiz masajlar

Emzirirken annesinin karnına pati koyan bir yavru kedinin bu hareketi, duygusal hafızasında kalan bir eylemdir. Bu nedenle, bir kedi kendini iyi, sıcak ve güvende hissettiğinde sizi ön patileriyle "yoğurmaya" başlayabilir.  Bu, bir kedinin sevgisini ve mutluluğunu göstermesinin özel bir yoludur.

3. Daha iyi uyku alışkanlıkları

Bunun gerçekleşmesi için evcil dostunuzun gece davranışına aşina olmalısınız çünkü uyku düzeniniz farklı olabilir. Örneğin, evcil dostunuz siz uyuduğunuzda kalkabilir veya tam tersi olabilir. Ancak, ikiniz de aynı uyku düzenine sahipseniz, işte o zaman harika olacak!

Evcil dostunuzun uyku düzenini bilmenin dışında. Kendinize şunu sorabilirsiniz: Sürekli kalkıyor mu?Sessiz kalacak mı? Örtülerin altına girmek ister mi? Ayaklarımın yanında uyumayı mı yoksa başını yastığıma mı koymayı tercih ediyor? Bu soruların cevaplarını bilmek, iyi bir gece uykusu çekmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca araştırmalar, kedileriyle uyuyan insanların daha dinlendirici bir gece geçirdiğini göstermiştir.

4. Paylaşılan vücut ısısı

Soğuk olduğunda biraz sıcaklık hiç de fena olmaz. Yalnız yaşıyorsanız veya uyuyorsanız, kişisel ısıtma sisteminden daha iyi bir şey yoktur ve kediniz kesinlikle bu işi yapabilir. 

5. Güvenilir bir çalar saat

Sabah kalkmakta sorun yaşıyorsanız, evcil dostlarınız erteleme özelliğini ayarlayamayacağınız güvenilir bir çalar saat olabilir. Güneş doğduğunda, kediniz bir şeyler yemek için size “mırmır edebilir", sizden kapıyı açmanızı isteyebilir, hatta çıktıktan sonra yerinizi alabilir.

Kediler genellikle sevgilerini ve arkadaşlıklarını ne zaman göstermek isterlerse o zaman gösterirler. Bu nedenle, bir kedi sizinle uyumaya karar verdiğinde minnettar olmalısınız. Sonuçta kediler eşsiz canlılardır.

03/10/2022

Keditörün Önerisi

Kediler Terler Mi?

25.08.2022

Hem evimizdeki minik dostumuz, hem sokaktaki dostlarımız için yaz aylarının gelmesi, ...

Kediniz Neden Oynamıyor?

18.05.2023

Kedinizin oyun oynamadığını ve uzun saatler uyuduğunu fark ettiniz. Elbette bu davranışı ...

Kediler Alemi

KEDİLERİN GÖZDESİ

12.06.2023

Nane ailesinin en meow üyesi Nepeta cataria, catnip veya kedi nanesi olarak bilinir. Kedilerin ...

Kediniz Kaç Yaşında?

08.03.2023

Kedicilerin kedilerinin yaşlarını hesaplamak konusunda kafaları biraz karışık. Kedilerin ...

Kaplumbağalar

13.08.2021

Kaplumbağalar sırtındaki kalın kabukla dikkatleri üzerine çeken canlılardır. ...

Kediler Rüya Görür Mü?

22.03.2023

Kediler uyurken kuyruklarını sallaması, ayaklarında, patilerinde ve bıyıklarında ani ...

Kedilerin Beslenme Düzeni

24.11.2021


Kediler için beslenme sağlıklı bir hayat geçirmeleri için önemli bir husustur. Bir kap ...

İran Kedisi

21.10.2022

Uzun yumuşak tüyleri ve kocaman gözleri ile dünyanın en popüler kedi ırkları arasında yer ...