Kedinizin Ev Konforu İçin 5 Gereklilik

Kedinizin Ev Konforu İçin 5 Gereklilik

Çoğu ev kedisi yaşamının neredeyse tamamını evde geçiriyor. Bu alanı onlar için konforlu ve eğlenceli hale getirmekse sizin elinizde. Sizler sırt kaşıma köşelerine, duvar raflarına ihtiyaç duymuyor olabilirsiniz, ancak onların mutluluğu için basit düzenlemeler önem taşıyor.

1- Tırmalamak ve kaşınmak için ona köşeler oluşturun

Kedinizin güzel koltuklarınızı tımalamasını istemiyorsanız koltuk köşelerine yerleştirebileceğiniz tırmalama alanları oluşturabilirsiniz. Sağlam bir tırmalama direği sayesinde esnemesi, hem patilerini temizlemesi onu mutlu edecektir.

2- Saklanma alanlarına yer açın

Kediler bazen yalnız kalmak isteyebilirler. Kendi kendilerine vakit geçirmek ve dinlenmek için ortadan kaybolmak isteyebiliyorlar. Onlar için kumaş peluş pek çok çeşiti olan küçük kulübeler tercih edebilirsiniz. Kutu formunun kedileri ne kadar heyecanlandırdığını bilirsiniz, onu bundan mahrum etmemek için üstü kapalı bir alan hediye edebilirsiniz.

3- Yükselmesine izin verin

Tırmanma merdivenleri, duvar rafları kedilerin ilgisini çeker. Yüksekte olmak ve sizleri gözlemlemek güven duygularını pekiştirebilir. Yükseltiler rahatsız edilmeden dinlenmeleri, ev içi koşuşturmalarında oyunları için kullanabilirler. Kedi rafı bulunmayan evlerde dolapların üzerinde, perdenin en üstüne çıkmış haldeyse ona bir raf alanı yapmanız akıllıca olacaktır. Her kedi bir gözetleme kulesini hak eder!

4- Kaplarını doğru konumlandırın

Kedinizin mama kabının uzağına, içinde sürekli taze su bulunan kabını da yerleştirin. Tuvalet kabını ise yiyeceklerinden uzakta rahat edebileceği bir alana yerleştirin. Yemek yemek için tuvaleti kullanmıyoruz, onlara da bu imkanı sağlamalıyız.

5- Dış dünya ile bağlantısını koparmayın

Kediler evlerinin dışında ne olup bittiğiyle, hava durumlarıyla ve manzaralarla oldukça ilgilenirler. Pencere önünde keyif yapabileceği bir alan yaratarak onu daha mutlu hissetmesini sağlayabilirsiniz.

Bu ufak düzenlemelere dikkat ederek kedinizin daha mutlu bir ev yaşamı sağlayabilir, onun daha kendine özgü hareket ve isteklerine göre yaratıcı alanlar geliştirebilirsiniz.

31/03/2023

Keditörün Önerisi

Kedi Süperstar!

17.10.2023

Türk pop müziğinin Süperstar'ı olarak kabul edilen Ajda Pekkan önceki akşam Harbiye ...

Bir Rüya Gibi

03.07.2023

Kediler ile yaşamak bir Kedici için rüyalar aleminde olmaktan farksızdır. Kediler uyurken ...

Kediler Alemi

TEKİR KEDİCİLERE ÖZEL

02.08.2023

Pek çok insan için de tekir kedi cinsi sokak kedileri anlamına gelir. Tekir kedi denildiği ...

Rosie 32 Yaşında!

09.06.2023

İngiltere’nin Norwich şehrinde yaşayan Rosie, somondan yapılmış pastasıyla 32.yaşını ...

Kediniz Kaç Yaşında?

08.03.2023

Kedicilerin kedilerinin yaşlarını hesaplamak konusunda kafaları biraz karışık. Kedilerin ...

Van Kedisi & Ankara Kedisi

23.04.2022

Türkiye’nin endemik canlıları olan ve tüm dünya tarafından tanınan Van kedisi ve Ankara ...