YENİLER >

Kedinizin Güvenini Nasıl Kazanırsınız?

Kedinizin Güvenini Nasıl Kazanırsınız?

İnsanlar arasında ki güven ilişkisi ne kadar önemli ise, kedinizle de aynı yolda mutlu devam edebilmeniz için güven o kadar önemlidir. Kedinizin güvenini nasıl kazanırsınız? Bu güveni kazanmak çokta zor değil…

Kediniz ile aranızdaki güveni merak ediyor olabilirsiniz. Kediciler iyi bilir kediler güvenmedikleri insanlardan uzak dururlar. Kedinizin size güvenip güvenmediğini anlamak ve bu güveni sağlamak çokta zor değil. Hele ki bu güveni kazanmak için başta biraz çabalarsanız, o da size olan güvenini hissettirecektir.

Öncelikle kedici olarak yeniyseniz; kediler yeni bir ortama girdiklerinde stres olurlar. Onların alanlarına saygı duyun ve eve size alışması için ona zaman tanıyın. Evde kendine güvenli alanlar oluşturacaktır.

Kedinizin hal ve hareketlerini takip edin. Kuyrukları, gözleri ve tüyleri size kendi durumunu ifade etmek için kullandığı iletişim yöntemleridir. Gözleri büyümüş, kulakları arkaya doğru eğilmiş, kuyruğu kabarmış bir kedi kesinlikle oyun istemiyordur. Bu davranışı gösteren kediler oldukça streslidir.

Kuyruğunu sertçe vurmak kediler için ‘stresliyim beni yalnız bırak!’ demenin bir yoludur. Eğer kuyruğu titriyorsa heyecanlanmıştır. Soru işaretine benzer kuyruk kedinin keyifli ve mutlu olduğunu anlatır. Kedilerin kuyruklarıyla bizlere ne gibi mesajlar verdiğini dergimizde yayınlanan ‘Kediler Kuyruklarıyla Ne Anlatıyor?’ başlığından inceleyebilirsiniz.
https://kedici.com.tr/post.php?pId=984&ptype=blog

Kedinizin size yaklaşmasını size alışmasını sabırla beklemeniz gerekmektedir. Temel ihtiyaçlarını giderip, mutlu bir alan sağlarsanız size olan güvenini kazanacaksınızdır. Size ilk adımı atması için zamana ihtiyacı vardır. Kediler süprizlerden hoşlanmaz, onlara ani hareketlerde bulunmayın.

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Kedili Filmler

08.08.2021

Bugün 8 Ağustos Uluslararası Kedi Günü. Bizde sizler için bugün kedinizle izleyeceğiniz ...

Kedi İstasyonu Kuruldu

10.05.2020

Sokak kedilerin bakımı beslenmesi için kurulan Kedi İstasyonu Hatay'ın Arsuz İlçesinde ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER