YENİLER >

Mucizenin Adı Elif, Soyadı Ares - Seda Tuncel

Mucizenin Adı Elif, Soyadı Ares - Seda Tuncel

İzmir’deki depremin etkileri hala devam ediyor. Sabah saatlerinde yürütülen arama-kurtarma çalışmalardan sevindiren iki haber geldi.

Bayraklı ilçesinde çöken binalarda arama-kurtarma ekipleri gece gündüz can kaybını en aza indirmek için var gücüyle çalışıyor. Depremin üzerinden geçen 65. saatte, Bayraklı ilçesindeki Rıza Bey Apartmanında mucize gerçekleşti, binada oturan Gizem İleri’nin köpeği ‘Ares’ enkazdan sağlıklı olarak çıkartıldı. Sosyal medyada da Ares’in bulunması için yardım çağrısında bulunan Gizem İleri, enkaz alanına gelerek köpeğine kavuştu. Bitkin görünen Ares’e ilk müdahaleyi bölgedeki ekipler yaptı. Gizem İleri ve ailesi depremin 7. saatinde kurtarılmıştı.

Aynı saatlerde Bayraklı ilçesi Doğanlar Apartmanı’nın enkazından 3 yaşındaki Elif Perinçek mücadelesinin 65. saatinde itfaiyeci abileri tarafından kurtarıldı. Elif’i enkazdan çıkartan itfaiye eri Muammer Çelik; “Elif parmağımı tuttu, hiç bırakmadı sağlık kabinine gidene kadar. O çocuk yaşamayı sonuna kadar hak ediyor..." sözleriyle kurtarılma anını anlattı. İlk olarak su isteyen ve hastanede tedaviye alınan Elif'in sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER