YENİLER >

Ormanların Kralı ‘Aslanlar’

Ormanların Kralı ‘Aslanlar’

Kedilerin atası olan, asil duruşlarıyla, keskin diş ve pençeleriyle, onu diğer hayvanlardan ayıran gür yeleleriyle, etkileyici ve bir o kadar korku veren bakışlarıyla ormanların kralı aslanlar hakkında tüm bilgileri sizler için derledik.

2000 yıl önce Avrupa, Suriye, İsrail, İran, Irak, Pakistanı kapsayan bölgede 1 milyondan fazla aslan vardı. 1940 yılında aslan sayısı 450.000 civarındayken bugün dünyada sadece 32.000 aslan var. Dünya üzerinde canlı aslan sayısından daha fazla heykeli bulunmaktadır. Heybetiyle gücün simgesi olmuştur.

Kedigiller familyasından olan aslanın bilimsel adı "Panthera leo" dur. Derisi açık kahverengi ve sarı karışımıdır. Erkeklerin, omuzlarına kadar dökülen, heybetli bir yelesi bulunur. Aslanlar yaşadığı bölgelerde avlanarak hayatına devam eder. Günlük hayatının büyük bir kısmını avlanarak geçirir. Aslanın kükremesi 8 kilometre öteden duyulabilir. Büyük kediler içinde kükremesi en uzaktan duyulan türdür. Büyük kedigillerden olan aslanlar tam bir avcıdır ve günde yaklaşık 18 kilo et yemektedir.

Keditörün Önerisi

Kedim Ünlü Olmak İstiyor

29.06.2021

Kedinizin fotoğrafları, videolarıyla dolu bir galeriniz var biliyoruz! Kediciler, onun her ...

Kedim Beni Seviyor Mu?

26.06.2021

Kedilerin cinsleri, karakterleri, fiziki yapıları birbirlerinden farklıdır. Kimi kediler çok ...

Kediler Alemi

Hayvanlar Aşık Olur Mu?

27.08.2021

Aşık olmak insanlara has bir duygu mudur? Hayvanlar aşık olabilir mi? Bilim insanları ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER