YENİLER >

Kedilerin İnsanlar Üzerindeki Etkileri

Kedilerin İnsanlar Üzerindeki Etkileri

Kediler hayatımıza girdi gireli insanlar üzerindeki etkileri fiziksel ve psikolojik boyutlarıyla bilimsel olarak inceleniyor. Sokakta ya da evde yaşasın hiç fark etmez; hepsinin tek bir amacı vardır: Sevilmek. Sevmek ve sevilmek, her canlının ihtiyacıdır.

Kediler sezgileri çok güçlü hayvanlardır. Bir huzursuzluk olduğunda hemen sezerler ve bunu belli eder. Moralinizin bozuk olduğu bir gün kedinizin yanınızdan ayrılmadığını farketmişsinizdir. Aynı zamanda kediler huzursuz kavgalı ortamlarda da çeşitli tepkiler verirler. Miyavlama, etrafınızda dönme gibi sakinleştirmeye yönelik eylemlerde bulunurlar. Sizi anlayan bir kedinizin olması, aynı duyguları paylaşıyor ve üzüntünüzün bir nebze de olsa azalacağı anlamına gelir.

Kediler insanların hayatlarını düzenliyor. Onların sorumluluklarını almak sizinde hayatınızı düzene sokuyor. Onların mama saati insanları disipline ediyor. Kediler rutini seven canlılardır. Siz onların rutinlerine göre yaşarken, uyanma saatinizin bile düzenli olduğunu göreceksiniz.

Kediler bize karşılıksız sevmeyi öğretirler. Onları severken içimizdeki ego yok olur. Duygularımızı daha yerinde ve dozunda yaşamamızı sağlarlar. Aynı zamanda duyarlı olmayı öğretirler. Bir kedi ile aynı evi paylaşıyorsanız, dışarıdaki kedilere daha duyarlı olursunuz. Empati yeteneğiniz gelişir ve dışarda yaşayan canlıların zorluklarını düşünüp yardım etmek istersiniz.

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Van Kedisi & Ankara Kedisi

12.09.2021

Türkiye’nin endemik canlıları olan ve tüm dünya tarafından tanınan Van kedisi ve Ankara ...

Kediler Neden Çok Uyur?

10.09.2021


Kedilerin günde 20 saate kadar çıkabilen uyku düzenleri vardır. Evin her köşesinde ...

Meraklı Şimal - Nuray Erman

15.03.2021

Bu kadın benden ne istiyor anlayamadım bir türlü. Beni aldı ensemden tuttu o hiç sevmediğim ...

Oyuna Davet

04.01.2021

Kabul edelim, kediler genellikle uykuya düşkünlükleriyle bilinirler. Köpeklere kıyasla enerji ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER