YENİLER >

Eldiven Koleksiyoneri: Kedi Elmo - Doğa Şimşek

Eldiven Koleksiyoneri: Kedi Elmo - Doğa Şimşek

İngiltere’nin  Derbyshire şehrinin Belper kasabasında yaşayan Elmo geçen bir sene içinde etkileyici ve özel bir bahçe eldiven koleksiyonu oluşturdu. Sahibi Vikki Maddocks, Elmo’nun komşu bahçelerinden en az 14 tane eldiven topladığını belirtiyor. Üç yaşındaki Elmo’nun ilk önce eldivenin tekini getirip bir süre sonra da diğer eşini almaya gittiğini ekleyen Vikki, eldivenlerin sahipleriyle Facebook topluluk sayfası aracılığıyla iletişime geçmeye çalışıyor. Elmo eve bir eldivenle geldiğini yüksek sesle miyavlayarak sahibine haber veriyor ve sahibinin ayağının ucuna gururla bırakıp “Bak, sana renkli bir eldiven getirdim” der gibi bakıyor. Eldivenlerini Facebook’taki topluluk sayfasında gören komşusu, eldivenlerinin Elmo’nun  koleksiyonunda kalmasında bir sakınca görmediğini belirtiyor.

Wiltshire'dan bir kedi davranış uzmanı Trudi Atkinson, Elmo'nun büyük olasılıkla eldivenleri "av eşyaları" olarak eve getirdiğini söyledi. Bunun, annesinin gerçek av mevcut değilse, yedek eşyaları kullanarak avlamayı öğretmesinin bir sonucu olabileceğini söyledi. Atkinson, Elmo eldivenleri ilk getirmeye başladığında sahipleri tarafından kasıtlı veya kasıtsız olarak ödüllendirildiyse, bu eğilimi daha da güçlendirmiş olabileceklerini belirtti. Trudi Atkinson, kedilerin avlanmayan eşyaları avlamasının olağandışı olmadığını, ancak bir kedinin geri getirdiği şeyde oldukça spesifik olmasının daha nadir olduğunu da sözlerine ekledi.

Aynı yıl Ipswich'ten başka bir kedi, Theo, komşusunun kapısına sütçü tarafından bırakılan 25 euro nakit parayı eve getirdi. Theo’nun bu tip bir “suçu” daha önce işlediği de biliniyor.


Kaynak: BBC News UKKeditörün Önerisi

Dostça Bir Uyarı…

06.05.2020

Dostça Bir Uyarı…2018 verilerine göre Türkiye’deki hanelerin %10’nunda en az 1 köpek ile ...

Kediler Alemi

Kediler Neden Çok Uyur?

10.09.2021


Kedilerin günde 20 saate kadar çıkabilen uyku düzenleri vardır. Evin her köşesinde ...

Rengarenk Akvaryum

12.08.2021

Akvaryumlar rengarenk oluşuyla, bulundukları yere muhteşemlik katan, içerisinde birbirinden ...

Kedi Kitabevi

06.05.2020

Kedi Kitabevi, kapıdan giren herkesin dikkatini çeken ‘okur dostlar grubu’nun yeni üyesi ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER