Kediler Küser Mi? - Seda Tuncel

Kediler Küser Mi? - Seda Tuncel

Evinizi bir kediyle paylaşıyorsanız bu soru mutlaka aklınızdan geçmiştir. Eve biraz geç geldiniz ya da işe gitmek için onun üzgün bakışlarına maruz kalıp mecburen evden çıktınız.. “Kedim bana küstü mü?” diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Sevgili kediciler bu yazımızda tüm merakınızı gidereceğiz!

Hiçbir kedici, evcil dostunun ona küsmesini istemez. Peki, kedilerin küstüğü nasıl anlaşılır? Bu durum oldukça basit. Kediniz eskisi gibi bacaklarınıza dolanmıyorsa, sizinle eskisi gibi oyun oynamıyorsa, mama yemeyi reddediyorsa veya eskisi gibi iştahla yemiyorsa öncelikli olarak bir sağlık problemi olup olmadığını teyit etmelisiniz. Sağlığında bir sorun yoksa, ufak kalp kırıklıkları söz konusu olabilir..

Kedinizin size küstüğü belli! Ama sebebi ne? Her kedinin kişilik özellikleri farklıdır, bu sebeple küslüğün sebepleri de farklılaşır. Bazı sebepleri sıralamamız gerekirse, onu evde uzun süre yalnız bırakmanız, kızmanız veya sert tepki göstermeniz, azarlamanız, yabancı bir yerde kalması veya hoşlanmadığı misafirler, kedinize lezzetli gelmeyen mamaları vermeniz, eve yeni bir kedinin gelmesi muhtemel küslük sebeplerindendir.

Kediniz size küstüyse barışma teklifini oyunla yapabilirsiniz. En sevdiği yaş mamayı vermek de iyi bir tercih olabilir. Onunla daha fazla zaman geçirmek, sevginizi göstermek aranızdaki buzları eritecektir.

15/03/2023

Keditörün Önerisi

Meraklı Şimal - Nuray Erman

14.07.2022

Bu kadın benden ne istiyor anlayamadım bir türlü. Beni aldı ensemden tuttu o hiç sevmediğim ...

Kediler Alemi

Uykucu Kediler

20.09.2022

Evde yaşayan kediler günde ortalama 15 saat uyur, hatta bazı kediler günün yaklaşık 20 ...

Bir Rüya Gibi

03.07.2023

Kediler ile yaşamak bir Kedici için rüyalar aleminde olmaktan farksızdır. Kediler uyurken ...

2000 Yıllık Kedi Figürü

21.05.2021

Peru'daki Nazca bölgesinde inceleme yapan arkeologlar iki bin yıl öncesine tarihlenen bir kedi ...

Sen Nereye Ben Oraya

22.06.2023

“Beni güne mırmırım başlatıyor, hatta yatak odasından mutfağa giderken miyavlayarak ...