Mistik Bir Kedi Hikâyesi: Kitapları Kurtaran Kedi - Emek Ekşi

Mistik Bir Kedi Hikâyesi: Kitapları Kurtaran Kedi - Emek Ekşi

Kediler öyle büyülü yaratıklar ki felsefi konularda konuşturulan yegâne canlılardan biri. İnsanlara bir mesaj vermek isteyen veya onları bir konuda düşündürtmeye çalışan kitaplarda, gizemli bir varlık olarak hep kediler seçilir. Hayatın özü, varlığın anlamı gibi soyut ve imgesel bir düşünce fırtınasında yol gösteren canlı hiçbir zaman bir at olmamıştır ya da bir ördek… Kudretli kanatlarıyla, devasa cüssesiyle bile kartal, ana karakter olmayı başaramamıştır… Nedense hep kedi ve ısrarla kedi!

Bu kitabı okuduktan sonra insan, üzerindeki kedinin izlenimini gerçek anlamıyla kavramaya yaklaşıyor. Kitap, dedesini yeni kaybetmiş ve pek samimi olmadığı teyzesinden başka kimsesi kalmamış bir liseli çocuğun ilginç, ütopik bir yolculuğunu anlatıyor. Bu kitapta ana karakterler kitaplar ve bir kedi. Dedesinden kalan oldukça eski kitapçı dükkânından başka hayatı olmayan Rintaro’nun zihni kitap sevgisiyle dolu fakat onlar hakkında cevaplayamadığı birkaç soru var. Belki de yapamamaktan çok cesaret edemediği desek daha doğru olur. Bir gün kitapçı dükkânında rafların tozunu alırken, oldukça gizemli bir kedi yumuşak adımlarla sessizce dükkânın derinliklerinden çıkageliyor. Ve Rintaro’ya bir soru soruyor: Kitapların kurtarılması gerek yardım eder misin?

Kitaplar nasıl kurtarılır, kimden kurtarılır? Bu soruyu cevaplamayalım ve bu ilginç yolculuğa çıkmak isteyen okurları meraklandıralım.

Kedinin muazzam karakteri, hikâyeyi diri tutuyor. İnsana bu hikâyede bir akıl hocası, rehber olarak kediyi seçtiren nedir, sorusunu cevaplandırıyor.

Kedilere ve kitaplara âşık olan insanların büyük bir zevkle okuyacağı bu kitap insana güzel sorular soruyor ve kedinin yol göstericiliğinde cevaplandırıyor. Bu kitaptan sonra kedinizin esrarengiz zihninde neler döndüğünü çok daha fazla merak ediyor olacaksınız!

25/05/2021

Keditörün Önerisi

Güzellik Uykusu

20.06.2023

Uyku, canlılar için en doğal dinlenme biçimlerinden biridir. Kedilerin ise günlük ...

Kedi Ötüşü

06.07.2021

Kedilerin birçok ses çıkarttığını ve her bir sesin farklı anlam taşıdığını biliyor ...

Kediler Alemi

Kediniz Hangi Renk?

05.02.2023

Kedilerle ilgili harika şeylerden biri, her kediyi benzersiz kılan çok çeşitli ...

Manx Kedisi - Orhan Yılmaz

11.03.2021

Manx Kedisi’nin anavatanı Man Adası’dır. Man Adası; İngiltere ile İrlanda arasındaki ...

Kediler Neden Mırlar?

09.02.2022

Kedisiz bir dünya düşünemeyenler... Yalnız değilsiniz. İlla bir kez olsun alıp beslemenize ...