Mistik Bir Kedi Hikâyesi: Kitapları Kurtaran Kedi - Emek Ekşi

Mistik Bir Kedi Hikâyesi: Kitapları Kurtaran Kedi - Emek Ekşi

Kediler öyle büyülü yaratıklar ki felsefi konularda konuşturulan yegâne canlılardan biri. İnsanlara bir mesaj vermek isteyen veya onları bir konuda düşündürtmeye çalışan kitaplarda, gizemli bir varlık olarak hep kediler seçilir. Hayatın özü, varlığın anlamı gibi soyut ve imgesel bir düşünce fırtınasında yol gösteren canlı hiçbir zaman bir at olmamıştır ya da bir ördek… Kudretli kanatlarıyla, devasa cüssesiyle bile kartal, ana karakter olmayı başaramamıştır… Nedense hep kedi ve ısrarla kedi!

Bu kitabı okuduktan sonra insan, üzerindeki kedinin izlenimini gerçek anlamıyla kavramaya yaklaşıyor. Kitap, dedesini yeni kaybetmiş ve pek samimi olmadığı teyzesinden başka kimsesi kalmamış bir liseli çocuğun ilginç, ütopik bir yolculuğunu anlatıyor. Bu kitapta ana karakterler kitaplar ve bir kedi. Dedesinden kalan oldukça eski kitapçı dükkânından başka hayatı olmayan Rintaro’nun zihni kitap sevgisiyle dolu fakat onlar hakkında cevaplayamadığı birkaç soru var. Belki de yapamamaktan çok cesaret edemediği desek daha doğru olur. Bir gün kitapçı dükkânında rafların tozunu alırken, oldukça gizemli bir kedi yumuşak adımlarla sessizce dükkânın derinliklerinden çıkageliyor. Ve Rintaro’ya bir soru soruyor: Kitapların kurtarılması gerek yardım eder misin?

Kitaplar nasıl kurtarılır, kimden kurtarılır? Bu soruyu cevaplamayalım ve bu ilginç yolculuğa çıkmak isteyen okurları meraklandıralım.

Kedinin muazzam karakteri, hikâyeyi diri tutuyor. İnsana bu hikâyede bir akıl hocası, rehber olarak kediyi seçtiren nedir, sorusunu cevaplandırıyor.

Kedilere ve kitaplara âşık olan insanların büyük bir zevkle okuyacağı bu kitap insana güzel sorular soruyor ve kedinin yol göstericiliğinde cevaplandırıyor. Bu kitaptan sonra kedinizin esrarengiz zihninde neler döndüğünü çok daha fazla merak ediyor olacaksınız!

25/05/2021

Keditörün Önerisi

Kediler Kıskanır Mı?

14.06.2022

Kediler, evde yaşayan insanların her birine farklı şekilde davranırlar. Evdeki insanları ...

Kediler Alemi

Japonya’da Kedici Olmak

13.07.2021

Japonya’da ‘kedi kafeler’ oldukça popüler. Bunun sebebi ise kedi beslemenin oldukça ...

Kedilere Kişilik Testi

26.10.2021

Amerika’da 45 hayvan barınağında uygulanmaya başlanan yeni bir uygulama sayesinde kedilerin ...

Köpeklerde Havlama

07.08.2021

Köpekler yavruyken, homurdanma ve sızlama gibi sesler çıkarır. Peki, köpekler ne zaman ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER