YENİLER >

Kedim Beni Seviyor Mu?

Kedim Beni Seviyor Mu?

Kedilerin cinsleri, karakterleri, fiziki yapıları birbirlerinden farklıdır. Kimi kediler çok okşanmaktan hoşlansa da kimi kediler temastan hoşlanmazlar. Bu tür durumlar size karşı duygularının şeklini belirlemez. Peki, kedinizin sizi sevdiğini nasıl anlarsınız?

Kedi Öpücükleri

Kediler tehlikede olduklarını hissettiklerinde gözlerini fal taşı gibi açarlar. Ama sizin karşınıza geçip ‘kedi öpücükleri’ diye adlandırılan sakince gözlerini açıp kapatma hareketini yapıyorsa, evet sizi çok seviyor ve kendini güvende hissediyordur. Şunu unutmamalı ki, kediler sadece sevdikleriyle göz teması kurarlar.

Sabahları Sizi Uyandırmaya Geliyorsa

Sabahları ıslak bir şey mi hissettiniz? Evet, o kedinizin burnu! Kalk diyor size, ‘biraz beni sev ve bana mama ver’. Yani bu da kedimiz için, seni seviyorum demenin bir başka yoludur.

Mırıldama

Kediciler iyi bilir ki mırlama sesleri ile sizin yanınızda, kucağınızda duruyorsa bu onun sizi ne kadar sevdiğini gösterir. Mırıldama sesleri kedilerin mutluluğunu en iyi ifade ettikleri ses olabilir.

Kediniz Temizleniyorsa

Kediler kendilerini temizlerken sere serpe herkesin görmesini istemezler, özellikle sokaktaki canlar ortalık yerde bu işi gerçekleştirmezler. Kediniz eğer sizin yanınızda çekinmeden her yerini temizliyorsa hatta siz ona dokunduğunuzda sizi de temizlemeye başlıyorsa kediniz sizi çok seviyor.

Karnını Sevdiriyorsa

Size karnını gösteriyor ve sevdiriyorsa, aranızdaki bağın ne kadar kuvvetli olduğunu söyleyebiliriz. Size karnını sevdiren minik dostunuz varsa o güveni ona verdiğiniz için çok şanslısınız! Kedilerin karın bölgeleri en savunmasız yerleridir. Bu sebeple kediler kolay kolay karınlarını göstermez, iç organlarını korumaya çalışırlar.

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Köpeklerin Vücut Dili

23.09.2021

Köpekler gözlerinden, kuyruklarına kadar tüm vücut hareketleriyle iletişim kurarlar. Göz ...

Kedim Ünlü Olmak İstiyor

29.06.2021

Kedinizin fotoğrafları, videolarıyla dolu bir galeriniz var biliyoruz! Kediciler, onun her ...

Uyku - Dr. Tarkan Özçetin

10.04.2021

Tıpkı Fikret Kızılok’un şarkısındaki gibi: “Uyku kardeşim ver elini, usul usul damla ...

Kedi - Maurice Carame

12.10.2020

Kedi gözlerini açtı, Güneş girdi içeri. kedi gözlerini kapadı, Güneş içerde ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER