YENİLER >

Kediler Kaç Saat Uyur? - Seda Tuncel

Kediler Kaç Saat Uyur? - Seda Tuncel

Kedinizin her gün kaç saat uykuya ihtiyacı olduğunu veya yavru kedilerin iyi uyumasının neden önemli olduğunu merak ediyorsanız bu yazıda tüm sorularınızı cevaplamaya geldik sevgili Kediciler..

İnsanlar gibi evcil dostlarımızın da günlük uykuya ihtiyacı vardır. İyi bir gece uykusu tıpkı bizim gibi, onların sağlığı için de oldukça önemli.

Evcil bir kedi günlük ortalama 13-16 saat uyuyabilir. Bu uyku bazen uzun bir süreye yayılabilir bazen de gün içinde birkaç kestirmeyle olabilir. Unutmayın sevgili Kediciler; dinlenme bir kedinin hayatının önemli bir parçasıdır.

Bunlara ek olarak; uyku süresi kedinin yaşına bağlı olarak da değişebilir. Yavru bir kedi, yetişkin kedilere göre daha uzun süre uyur. Bu durum yaşlı kediler için de geçerli.

Evdeki aktiviteler de kedinizin uyku süresini ve düzenini etkileyecektir. Sokağa çıkan ya da bir bahçeye sahip olan kediler, bir ev kedisinden daha fazla uyarıcıya maruz kalacağı için, kediniz uyku saatlerini yaymak ve gece dinlenmeye zaman ayırmak isteyebilir.

Sonuç olarak; evcil dostlarınızın fiziksel ve zihinsel gelişimi için yeterli uykuyu almaları çok önemlidir. Onlarınki tembellik değil aslında vahşi akrabalarının doğal davranışını taklit ederek bir sonraki av zamanına kadar hazır olmaya çalışıyorlar :)

Keditörün Önerisi

İyi Cüceler Cafe

03.07.2020

Kitaplar, oyunlar, oyuncaklar çocukların olduğu kadar bizim de birer parçamız... Bu ...

Kediler Alemi

Ne Kadar Kedicisiniz?

06.03.2021

Bir internet sayfasında kedilerle ilgili ilginç bilgilerle olan test görünce, doğru ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER