YENİLER >

Veteriner Fakültesi Gezici Kliniği Antalya’da

Veteriner Fakültesi Gezici Kliniği Antalya’da

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi, 12 kişilik bir ekip ile tam donanımlı Gezici Klinik Aracını, orman yangınlarında yaralanan hayvanları tedavi etmek üzere Antalya’nın Manavgat ilçesine gönderdi. Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof.Dr. A.Gürol Bayraktaroğlu sorumluluğunda olacak şekilde öğretim üyeleri ve doktora öğrencilerinden oluşan ekip Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi 2021 yılı Mezuniyet ve Meslek Yemini Töreni sırasında Antalya’ya uğurlandı.

A.Ü. Veteriner Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ender Yarsan’ın dergimize yaptığı açıklamada; Türk Veteriner Hekimleri Birliği, Antalya Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası ve Antalya Tarım İl Müdürlüğü ile görüşülerek onayları alındığını ve bu şekliyle koordinasyon sağlandığını söyledi.

Yarsan: “31 Temmuz 2021 tarihinde Antalya’ya ulaşan ekibimiz, Tarım İlçe Müdürlüğü ile temasa geçerek, gösterilen alanlarda çalışmalarını çok yönlü olarak gerçekleştirdi. Gezici Kliniğimiz; Manavgat yangın bölgesinde yaptıkları müdahalelere ait epikriz ve hasta bilgilerini T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Manavgat İlçe Tarım Müdürlüğü’ne teslim ederek görevlerini 3 Ağustos 2021 tarihi itibariyle tamamladı. Destekleri için Ankara Üniversitesi Rektörlüğüne, Antalya İl Tarım Müdürlüğüne ve Antalya Bölgesi Veteriner Hekimler odasına teşekkür ediyoruz” dedi.

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Kedim Neden Mama İstiyor?

26.06.2021

Sizin de kediniz hep aç ve yemek yemek için miyav sesleriyle peşinizden ayrılmıyor mu? Gün ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER