Kedinizin Kişiliği Hangisi?

Kedinizin Kişiliği Hangisi?

Kedilerde insanlar gibi birbirinden farklı karakterlere sahiptirler. Kişiliklerine göre kediler 3 gruba ayrılır: alfa kedi kişiliği, beta kedi kişiliği, gama kedi kişiliği. Sizin kediniz hangisi?

Alfa Kedi Kişiliği

Bu kediler inanılmaz zekidirler. Alfa kediler oyunu çok severler, aşırı enerjik yerinde durmayan bir kişiliğe sahiptirler.Yalnızlığı severler. Çünkü ilgi odağı olmak isterler.Yanlarında bir arkadaş istemezler ben merkezli olurlar.Sizinle devamlı oyun oynamak isteyecek, bitmeyen enerjisi ile sizi de oyuna her seferinde dahil edecektir. Özellikle dişi alfa kediler bölgeleri ona özel, yemeği ona özel ve evi, siz ona özel olun isterler.

Gama Kedi Kişiliği

Bu kişilikteki kediler mutsuz gibi algılanır ama aslında onlar utangaçtırlar. Onlar hayvanlara ve insanlara fazla güvenmez, içine kapanık olurlar. Tek başına yaşamayı sever. Bu kişilikteki kediler uyku aşığıdır. Rutini uyku diyebiliriz. Bu kişilikteki kediler durgun oldukları için veteriner kontrolleri daha sık yaptırılmalıdır. Aksi halde hastalandıkları anlaşılmayacak kadar sakin bir hayat geçirirler.

Beta Kedi Kişiliği

Tam bir sevgi pıtırcığı diyebiliriz. Kucaktan inmeyen kendini sevdirmeye aşık bir kişilik. Beta kedilerin hayvanlara ve insanlara güveni tamdır. Gelen misafirleri bile oyunla karşılarlar. Evin neşe kaynağı diyebiliriz. Bulunduğu her ortama neşe katar. Oyuncu, sevecen ve eğlencelidir. Sadece insanlarla değil, kedi, köpek, kuş gibi tüm hayvanlara da sevgi doludur.

28/01/2022

Keditörün Önerisi

Kedilerde Nefes Problemi

19.05.2023

Eğer kediniz nefes almakta zorluk yaşıyorsa, alerjiden enfeksiyona birçok faktör buna neden ...

Kediler Alemi

Kedilerin Dolunay Korkusu

19.08.2022

Araştırmacılar ay döngüsüne göre köpek ve kedi acil durum ziyaretlerinin sıklığını ...

Kürküme Dokunma!

27.09.2021

Vahşice katledilen moda adı altında kullanılan savunmasız hayvanların kürklerinin hala ...

Bu Mama Bozuk Mu?

29.12.2022

Raf ömrü olan kedi mamalarının, bozuk olup olmadığını anlamanız kedilerin sağlığı ...

Kedim Neden Su İçmiyor?

07.03.2023

Kedilerin uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmeleri için yiyeceğe, suya ve sevgiye ihtiyacı ...