SAÇ TOKASI HAYATTAN KOPARTTI!

SAÇ TOKASI HAYATTAN KOPARTTI!

Kediler, köpekler kadar çiğneme konusunda bir üne sahip olmasa da, bu kedilerin yaramazlık yapmasını engellemez.  Kedilerde plastik yeme isteği oldukça yaygındır. Altta yatan birçok neden olabilir. Bu davranışlar genellikle zararsız olsa da, bazı trajik durumlarda, yememeleri gereken şeyleri yemek kediler için ölümcül olabilir.

Kedi Juliet, dışarıya terk edildikten sonra başka iki kediyle birlikte Güney Caroline’daki Charleston Hayvan Topluluğu’na geldi. Başlangıçta tüm kedilerin sağlık durumu iyi görünüyordu. Ancak barınakta birkaç hafta geçirdikten sonra Juliet uyuşuklaştı ve yemek yemeyi bıraktı.

Veteriner hekim tarafından yapılan incelemenin ardından, barınak personeli Juliet’in durumu karşısında şok oldu. Charleston Animal Society Veteriner Bakımı Direktör Yardımcısı Dr. Leigh Jamison, “Daha önce hiç böyle bir şey görmemiştim,” dedi. Juliet önceki evinde 38 saç tokası tüketmişti ve bu saç tokası bilinmeyen bir süre fark edilmeden gitmişti.

Ne yazık ki tıkanıklığı gidermek için yapılan bir ameliyattan sonra Juliet vefat etti. Barınak, Juliet’in son günlerinde herkes tarafından çok sevildiğini ve ilgilenildiğini kaybetti. Zamansız ölümünün diğer kedi ebeveynleri için bir ders olmasını umuyorlar. “Kediler saç tokası ve lastik bant gibi zıplayan nesnelerle oynamayı sevseler de, bunu asla gözetimsiz yapmamalılar, çünkü onları yutmak tıbbi müdahale gerektirebilir.”

23/06/2023

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Kedi Nanesi Dosyası

20.09.2023

Evlerini bir kediyle paylaşan pek çok kişi için tüylü dostlarının mutlu olduğunu görmek ...

KedVet Fransız Basınında

13.05.2020

Veteriner hekim Dr.Tarkan Özçetin, Alnas'a şöyle açıkladı: “Kedi severlerin ve kedilere ...

Taptaze Su Ve Kediler!

15.06.2023

Kediler için taze su önemlidir. Bu durumda su şelalesi ya da su pınarı iyi bir fikir olabilir. ...

Kuşlarda Stres

30.10.2021

Hayatını tehlikeye atabilecek birçok başka patolojiye yol açabilen kuşlardaki stresi iyi ...