Ortahisar Belediye Başkanı Kaya'nın çağrısından etkilenerek 2 kedi sahiplendi

Ortahisar Belediye Başkanı Kaya'nın çağrısından etkilenerek 2 kedi sahiplendi

Trabzon-Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya'nın kazada yaralanan kediyi sahiplenmesinden etkilenen vatandaş, 2 kediye yuva oldu.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Başkan Kaya'nın "Patili dost sahiplenme hareketi" çağrısından etkilenen Elif Yılmaz, Çevre ve Hayvanları Koruma Derneği (ÇEVHAYKO) aracılığıyla trafik kazasında yaralanan ve tedavisi tamamlanan 2 kediye sahip çıktı.

Sahiplendiği kedilere "Pembe" ve "Asi" adını veren Yılmaz, çocuklarının kedi sahibi olmak istediğini ama kendisinin buna cesaret edemediğini belirterek, şunları kaydetti:

"Çocuklarım da onları çok sevdi. Daha önceden de çok kedi istiyorlardı ben anneleri olarak cesaret edemiyordum. 'Bakamayız, sahiplenemeyiz, üstesinden gelemeyiz.' diye korkuyordum ama Ortahisar Belediye Başkanımız Ahmet Kaya sağ olsun, bizi çok cesaretlendirdi. Onun yüreklendirmesiyle ben de kedilerimi sahiplendim."

Yılmaz, hayvan sahiplenmenin çocuklarda sorumluluk duygusunu geliştirdiğine işaret ederek, "Patili dostlarımız, çocuklarımızın psikolojik gelişimleri açısından da çok çok önemli. Onları sahiplenip sayelerinde sorumluluk edinmeyi öğreniyorlar. Onlarla bir arada yaşamayı, vicdanlı ve merhametli olmayı öğreniyorlar. Her evde patili dostlarımız olmalı." ifadesini kullandı.

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya'nın kazada yaralanan kediyi sahiplenmesi ve kent sakinlerine sahiplenme çağrısı yapması ile ilgili haberimizi buradan okuyabilirsiniz.

Kaynak: AA

15/05/2024

Keditörün Önerisi

KEDİLERİN GÖZDESİ

12.06.2023

Nane ailesinin en meow üyesi Nepeta cataria, catnip veya kedi nanesi olarak bilinir. Kedilerin ...

Kediler Alemi

İran Kedisi

21.10.2022

Uzun yumuşak tüyleri ve kocaman gözleri ile dünyanın en popüler kedi ırkları arasında yer ...

Kedi Zekası - Alp Akoğlu

21.01.2021

Eğer zekayı “bilgi alma, hatırlama ve sorunlara çözüm bulma” şeklinde tanımlarsak, ...

Kedimin Kilosu Normal Mi?

23.03.2023

Kedim çok zayıf ya da çok kilolu, ideal kilosu ne olmalı? Dediğinizi duyar gibiyiz. Kediciler ...