YENİLER >

Kediler, Köpekler ve İnsanlar - Dilek Önder

Kediler, Köpekler ve  İnsanlar - Dilek Önder

Ben çok yerinde benzetmeler yaptığımı düșünürken hem de keyifli keyifli gelen yorumları okurken, a-aaa, baktım herkes itiraz ediyor.

Kadınları kedilere, erkekleri de köpeklere benzettiğim için...

İtirazlarınıza itirazım var!

Buyurunuz...

- “Çok yanılıyorsunuz bence. Köpek sadakati temsil eder, kedi nankörlüğü. Gün gelir de evde tek bașınıza ölürseniz köpek bașınızda bekler, kedi sizi yer! Daha ne olsun? Ayrıca köpeklerle erkekleri bir tutup bizi köpekten soğutmayın:))”

(Bu efsane de beni yordu artık ama! Evde tek bașına ölecekmișsin de kedi de seni yiyecekmiș! Oldu! Allahașkına böyle bir haber mi okudunuz? Komșunuzun bașına mı geldi? Nedir bu? Ayrıca öldükten sonra yese ne olur? Hem belki de kendi aklınca iyi bir șey yapıyor! Hayvan temiz ya! Bir de sahibini yiyen kedi haberine ben hiç rastlamadım ama sahibini, komșusunu, etrafındaki herhangi birini parçalayan köpek haberini her gün okuyabilirsiniz! Sadakat meselesini daha önce yazmıștım; onun sadakati tasmasını çıkarana kadardır! Onu yanında zorla tutarsın yani!

Kedinin nankörlüğüne gelince... Bence ona, ‘yalaka değil‘ demek daha uygun olur! Ama... Köpeklerden soğuma meselesinde haklı olabilirsin! Heh hee... Neyse ki çok sevimli olanları da var!)

- “Genellemeler her zaman doğru değildir! Kadınlar, erkekler yerine bazı kadınlar, bazı erkekler yazarsanız sevinirim! Hakaretten tazminat ödeyebilirsiniz!”

(Buna mı takıldın? İstersen “bazı”yı așıp seni de ayrı tutarım. Ama konumuz o değil, biliyor musun? Bir de neden tazminat ödeyebileceğimi anlamadım? Kediye, köpeğe benzer dedim diye mi? Yakında bunun için bile Silivri’ye gideriz ama! O zamana kadar biraz rahat olup, keyif almaya baksanız!)

- “Ben köpeklerin evi bulamama konusunda size katılmıyorum. Köpeğim 3 kez gitti her seferinde döndü ama bu noktada da erkeklere benziyor :)))”

(Hadi canım! Biraz kapının önünde tutsaydın bari! Aklı bașına gelsin diye!!!)

- “Dilek hanım... Köpekler de kediler de çok eșlidir. Dișisi ve erkeğiyle... Özellikle kediler, üreme zamanlarında o düzen evinden kurtulmak ister. Dișisi de erkeği de... Ve kediler aç kalınca bașkalarından da yemek isteyebilir. Köpekler ise anca sahibinden...”

(Ben de bir ekleme yapayım o zaman; dișileri sadece yumurtlama döneminde, erkekleri ise her zaman çiftleșmek isterler. Ne ilginç değil mi??? Yemek meselesine gelince aç kalınca herkes herkesten yemek ister!)

- “Sayın Dilek Önder bacı. Yazınızda kedi ve köpek sevenleri ayırırım, hatta onları insanlara benzetirim dediniz. Kedi olanlar kadın, köpek olanlar (danalık baki kalmak șartı ile) erkek dediniz. Kedi nankör olarak bilinir, köpek ise sadıktır. Kendi kalesine gol atmak bu olsa gerek. Erkeklerin sadık olduğunu kabul ettiniz.”

(Ben kabul etsem neeee, etmesem ne? Tasmada takılır kalırız!)

- “Kedi iğrenilecek bir hayvan değildir. Sürekli yalanır, kendini temizler durur. Çiș için toprak, kum arar. İșini bitirince iyice örter. Köpeği de severim ancak kediler/kedigiller birkaç derece öndedir.”

(İște budur! Hem de bunu yazan bir erkek hayatı 2-0 önde götürür.)

*Geçen hafta yayınladığımız “Kediler ve köpekler...” yazısının devamı

Keditörün Önerisi

Kediniz Mutlu Mu?

02.08.2021

Kanada’da hayvan sağlığı teknolojisi şirketi Sylvester.ai, bir kedinin acı hissedip ...

Kediler Alemi

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER