YENİLER >

Ayasofya Kedisi Gli’nin Ankaralı Kedi Arkadaşı – Doğa Şimşek

Ayasofya Kedisi Gli’nin artık yeni bir dostu var, Ankara Kedisi Kılıç.

Kedi Kılıç Ankara Pursaklar’dan Gli’ye dost olmak için İstanbul’a gitti.

Pursaklar Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Uzun tüylü kedilerin atası, Anadolu’nun kültür mirası olan Ankara Kedisi familyasının üyesi olan ve uluslararası kuruluşlardan da ödülü bulunan Kılıç, İstanbul Ayasofya’da Gli ile buluştu.

Çok oyuncu ve hareketli olan Kedi Kılıç'ı yeni evine ve yeni dostu Gli'ye yolladıklarını söyleyen Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, “Ayasofya-i Kebir Camii'nde Gli isimli bir kedimiz var. Biz uzun bir süredir onu takip ediyorduk ve çok yalnız olduğunu düşündük. Ankara Pursaklar'dan hem bir arkadaş hem de bir selam göndermek istiyoruz. Kılıç'ın, Gli'yle çok keyifli vakit geçireceğini düşünüyorum. Yakışıklı kedimiz Kılıç, artık Ayasofya'da yaşayacak” ifadelerini kullandı.

Kedi Kılıç, Pursaklar Belediye Başkan Yardımcısı Gürhan Yüzbaşıoğlu ile Ankara’dan yola çıktı ve İstanbul’da Fatih Müftüsü Hüseyin Baş ile tanıştı.
Konuyla ilgili kısa bir açıklamada bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Gürhan Yüzbaşıoğlu; “Bizler Kılıç’ı çok özleyeceğiz ama Ayasofya’da Gli ile çok mutlu olacağına eminiz. Sık sık İstanbul’a gelerek bu güzel mabette hem Gli’yi hem de Kılıç’ı ziyaret etmeyi de ihmal etmeyeceğiz” dedi.

Kaynak: Sputnik News