YENİLER >

Yaz Aylarında Sokaktaki Dostlarımız İçin Yapabilecekleriniz

Yaz Aylarında Sokaktaki Dostlarımız İçin Yapabilecekleriniz

Sokakta yaşayan bir kedi olmak zordur. Her an tehlikeyle, açlıkla ve susuzlukla karşı karşıya kalabilirler. Yaz aylarI tıpkı kış ayları gibi zorlayıcıdır.

Sokak kedisi demek gün geçtikçe şehirleşen dünyanın apartman aralıklarında, merdiven altlarında, sokak aralarında yaşamaya çalışan kedilerdir. Sokakta yaşam kediler için özgür bir alan olsa da çok zorlu şartlar vardır.

Yaz aylarında herkes gibi kedilerin de suya çok ihtiyaçları var. Bu tür durumlarda tüm insanların sorumluluğu üzerine alması gerekmektedir. Kedilerin veya diğer sokak hayvanlarının yoğun yaşadığı sokak başlarına, apartman girişlerine su kabı bırakmak, mama bırakmak kediler için çok faydalı olacaktır. Bu suların içine bir iki kalıp buz atmanız suyun daha uzun süre serin kalmasını sağlayacak ve kedilerin serin bir su içmesine sebep olacaktır.

Yaz veya kış aylarında gördüğünüz hasta hayvanları veteriner hekime götürmek iyi bir fikir olabilir. Bunu yapamıyorsanız bile yerel yönetimlerden destek alabilirsiniz. Belediyelerin sokak hayvanları için çalışmaları muhakkak olmalı. Bu gibi ekiplerden destek alarak yaralı kedi veya hayvana yardımcı olabilirsiniz.

Onlara gölge yerlerde kedi evleri bırakabilirsiniz. İçine girip gölgede uyuyabilecekleri bir alanlarının olması onları mutlu edecektir.

En güzel bakım sevgi

Sevgi ve şefkate en çok sokakta yaşayan dostlarımız ihtiyaç duymaktadır. Onlardan bu sevgi ve şefkati esirgememeliyiz. Ona gösterdiğiniz sevgi ve şefkati hissedecek ve bu onun için paha biçilmez bir durum olacaktır.

Keditörün Önerisi

Lokum Kız - Banu Kalkandelen

09.04.2021

Yataktan uyuyamadığım için mi kalktım yoksa mutfakta beni bekleyen ay çöreğini yemek için ...

Kediler Alemi

Evdeki Tehlike

26.04.2021

Birçok kedici, antifriz, zehirli bitkiler ve bazı yiyecekler gibi evcil dostlarımıza ...

Uyku - Dr. Tarkan Özçetin

10.04.2021

Tıpkı Fikret Kızılok’un şarkısındaki gibi: “Uyku kardeşim ver elini, usul usul damla ...

Kedi Zekası - Alp Akoğlu

21.01.2021

Eğer zekayı “bilgi alma, hatırlama ve sorunlara çözüm bulma” şeklinde tanımlarsak, ...

Kedilerin Dolunay Korkusu

08.01.2021

Yapılan bir araştırmaya göre, kedilerin başına dolunay dönemlerinde ayın diğer ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER