YENİLER >

Dikkat Kedi Çıkabilir!

Dikkat Kedi Çıkabilir!

Sivas Belediyesi örnek bir olaya imza atarak, şehrin birçok noktasına ‘Kedi çıkabilir’ tabelası astı.Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman, trafikte yaralanmaların ve ölümlerin önüne geçmeyi amaçlayan bu uygulamayla farkındalık yaratmayı hedeflediklerini ifade etti.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Veteriner Fakültesi 4. sınıf öğrencisi İrem Yıldırım, Sivas Belediyesi'nden şehrin trafik akışının yoğun olduğu cadde ve sokaklara ‘Kedi çıkabilir' tabelası asılmasını istedi. Bu isteği geri çevirmeyen belediye yetkilileri hemen harekete geçerek, hayvan yaralanmalarının en fazla yaşandığı, şehrin işlek 6 caddesine ‘Kedi çıkabilir’ tabelaları astı.

Tabelalar yapıldı, hemen asıldı

Hayvansever İrem Yıldırım, 'Kedi çıkabilir' tabelalarının yapılıp, cadde ve sokaklarda asıldığını ifade ederek, “Hayvanlar ile ilgili kullandığımız ifadeler var. Diyoruz ki ‘Aynı dünyayı paylaşıyoruz. Bizim dünyamızda yaşıyorlar’ evet haklılar ama işin farklı bir boyutu var. Aslında biz onların doğal ortamlarında yaşıyoruz. Onların doğal ortamlarına binalar dikiyoruz. Arabalar park ediyoruz. Dolayısıyla onların bizim bu ortamımız da güvende olduklarına emin olmamız gerekiyor. Bu kedi çıkabilir tabelası da buna yönelik bir proje. Mahalle sakinlerinin trafik kazaları sebebiyle çok fazla kedi ölümlerine şahit olmalarından kaynaklı harekete geçtik. Belediyemiz her zaman ki gibi bizi kırmadı. Hemen levhalarımız yapıldı. Hayvan popülasyonun olduğu yerlere asıldı. Sürücüler açısından faydası olacağını düşünüyorum” dedi.

Kaynak: İHA

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER