Afganistan’dan Evcil Hayvan Tahliyesi: 304 Evcil Hayvanı Kurtardılar

Afganistan’dan Evcil Hayvan Tahliyesi: 304 Evcil Hayvanı Kurtardılar

Dünyaca ünlü bir yardım kuruluşu, kiraladıkları kargo uçağıyla Afganistan’a gidip terk edilmiş 304 evcil hayvanı kurtardı. Kanada’ya gitmek üzere yola çıkan uçak, Rusya hava sahasını kullanamadığı için Ankara’ya zorunlu iniş yaptı. Adana’dan yola çıkan 8 hayvansever de uçağa gidip hayvanların bakımını yaptı. 15 saat süren bakımın ardından tekrar havalanan uçak, Kanada’ya gitti.

İHA’nın haberine göre, Global Animal Rescue (SPCA), ABD’nin güçlerini çekmesinin ardından Afganistan’ın başkenti Kabil’de terk edilmiş, aralarında özel ırkların da bulunduğu 304 kedi ve köpeği kurtarmaya karar verdi.

Rus İl-76 kargo uçağı kiralayan grup, pazar günü Kabil’e giderek Kabil Küçük Hayvan Kurtarma Ekibi (KSAR) ile birlikte 304 hayvanı kurtardı. Kanada’ya gitmek üzere tekrardan yola çıkan uçak, Rusya’nın hava sahasını kullanmasına izin vermediği için Ankara’ya zorunlu iniş yaptı.

Uçaktaki grup ineceklerini Adanalı hayvansever Devran Naz’a haber verdi. Bunun üzerine de Naz, kentteki terapi veteriner kliniğinde görevli 4 veteriner ve 3 gönüllüyle Ankara’ya gitti. Ankara Valiliği’nden özel izin alan grup, uçağa gidip hayvanların bakımını yaptı. 15 saat süren bakımın ardından tekrar havalanan uçak, önce İzlanda’ya ardından da Kanada’ya gitti.

Hayvanlar Kanada’nın Vancouver şehrinde sahiplendirilecek.

03/02/2022

Keditörün Önerisi

Roller Farklı Oyun Aynı

23.05.2022

Bu cennet vatanda sağcı solcu, alevi sünni, Türk Kürt, ayrımcılığı on binlerce can aldı. ...

Kediler Alemi

Kahraman Kedi Bandit

08.08.2022

ABD'nin güneydoğusundaki Mississippi eyaletinde "bekçi kedisi", evinin soyulmasını önledi. ...

Evcil Dostunuz Güvende Mi?

06.01.2021

Kediler bizim küçük dostlarımız ailemizin bir üyesi gibi.. Ülkemizde her yıl birçok ...