YENİLER >

Güneş ile Şirin'in Hikayesi

Güneş ile Şirin'in Hikayesi

Bizim patili hikayemiz 4 sene önce başladı.  Çocuklarım küçüklükten beri eve kedi almak istediler. Kuş, kaplumbağa, tavşan vs aldık ama kediye hiç sıcak bakmadım. Kesinlikle kabul etmedim. Çünkü aşırı derece temizlik ve düzen takıntıları olan birisiyim...

Seneler geçti çocuklarım büyüdüler ikisi de üniversiteye gidiyorlardı kızım bir gün tekrar konuyu açtı. Okulda bir arkadaşının kedisi doğum yapmış ve yavrularına yuva arıyormuş. Oğlum da o günler de evden ayrıldı Antalya da okuyor. Şöyle bir düşündüm içim sızladı. Birkaç seneye kızım da yuvadan uçup gidecek, al o zaman koskocaman tertemiz evini başına çal Ayfer hanım dedim kendi kendime. 

Daha fazla direnemedim ama tek şartla kabul ettim. Balkonda bakacaktık o yavruya. Hem 20 yaşındaki kızım mutlu olacaktı hem de vicdanen kendimi rahatlatacaktım.

Cam balkona tüm eşyalar eşyalarını hazırladım.

Ertesi sabah Güneş'imiz geldi. Üç renkli Calico cinsi tekirmiş. Araştırarak her şeyi öğrendik. Yeşil gözlerine aşık oldum. İsmini Güneş koyduk. Adeta evimize güneş gibi doğdu.

Onun balkonda kalmasına sadece yarım saat dayanabildim. Hemen evin içine aldım. Akşama kadar dokunamadım ama hem korkuyorum hem de ellerim kirlenecek diye uzaktan sevdim.

Gece herkes odasına çekilince Güneş gelip benim boynumda uyudu. Beni anne seçmişti kendine. O andan itibaren inanılmaz şekilde bağlandık birbirimize. Annelik içgüdüsü kendiliğinden gelişti bir anda ve hâlen birlikte uyuruz.

Diğer isteğim de sokaktan bir kedi kurtarıp ona da anne olmaktı. Zaten sokakta da devamlı besleme ve yuvalandırma yapıyordum. Bir gün bir arkadaşım beni aradı. Yine bir yavru kedi bulmuştu. Sarman yavru ufacık, el kadar yoktu bile... Çok hasta ve kirler içindeydi. Hatta siyah bıyıkları var sanmıştık. Meğer kir pismiş yüzü de. Yavrunun ilk bakımını yapıp yıkadıktan sonra bana verdiler. Veteriner hekime gittik ilk olarak. Yavru çok hastaydı, öksürüyordu, burnu akıyordu ve sesi hiç çıkmıyordu.

Ona ayrı bir odada bakmaya başladım bir yandan da sahiplenilmesi için ilan verdim fakat kimse istemedi. Bizde kalsın dedim, hem isteğimiz yerine gelmiş olur hem de Güneş'e kardeş olur dedik, ismini Şirin koyduk.

Bizim nazlı ve kibirli kızımız Güneş 4 yaşına girecek. Kocaman abla oldu ama halen Şirin'i kabullenemedi. Şirin'im ise 6 aylık oldu. Çok şükür sağlıklı güzel, sarışın bir kız oldu Şirin'im. Tek problemi sesi hâlen çıkmıyor. Miyavlayamıyor kısık sesle adeta öter gibi anlatıyor derdini. İkisi de birbirini istemiyor ama biz ikisine de aşık olduk. Onların kavgaları dahi bizi çok mutlu ediyor.  Artık kedisiz bir hayat düşünemiyorum. Rabbim bana ömür ve güç verdiği sürece hep birlikte yaşarız. Tek pişmanlığım keşke çocuklarım küçükken ikna olsaydım da o zamanlar alsaydım. Bu sevgiyi çok daha önce tatsaydık...

Şimdi hayalim torunlarımla kedili kızlarımı birlikte büyütmek rabbim nasip ederse..

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Smokin Kedi Tomris

17.10.2021

‘’Biz istiyoruz ki Smokin Kedi Tomris adında bir barınak kuralım.. Tüm dostlarımızı ...

Kedilerde Depresyon

02.10.2021

Kediler hassas hayvanlardır. İnsanların ruh hali değişikliklerini bile hissedebilirler ve ...

Kedilerin Tüy Bakımı

31.08.2021

Kedinizin tüylerinin bakımını düzenli yapmak oldukça önemlidir. Peki kedilerin tüy bakımı ...

Kedileri En Çok Ne Üzer?

17.08.2021

Kediler hassas duygulara sahip canlılardır. Onların da üzüldükleri olaylar gerçekleşebilir. ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER