Rüya Gibi Bir İş! Kedi Bakıcılığı Yaparak Dünyayı Gezen Madolline Gourley

Rüya Gibi Bir İş! Kedi Bakıcılığı Yaparak Dünyayı Gezen Madolline Gourley

Birbirinden sevimli kedilere bakıcılık yaparak, dünyayı gezmek ister miydiniz? Cevabınız evetse size bazı tavsiyelerimiz var!

Dünyayı gezmek muhtemelen birçoğumuzun ortak hayali. Ancak çoğunlukla maddiyat sebebiyle bu hayali gerçekleştiremiyoruz. Peki size konaklama ücreti ödemeden yani neredeyse masraflarınızı yarı yarıya indirerek dünyayı gezebileceğinizi söylesek? Avustralya’da yaşayan 31 yaşındaki Madolline Gourley tam olarak bunu yaptı. 3 yıl içerisinde neredeyse 30 farklı yere seyahat eden Madolline Gourley, neredeyse 20 bin dolar tasarruf etti. Nasıl mı? Kedi bakıcılığı yaparak. Detaylara birlikte bakalım.

31 yaşındaki Madolline, Avustralya’nın Brisbane kentinde müteahhit olarak çalışıyordu. 2017 yılında ise internetteki gördüğü bazı reklamlardan etkilenen Madolline “evde otururken yapılabilecek işler”i araştırdı.

Aynı yılın ekim ayında, Madolline web sitelerinden birine kaydoldu ve resmi olarak kedi bakıcılığı yapmak için iş aramaya başladı.

Kedi ya da köpek bakıcılığı, aslında çok yaygın bir iş kolu. Pek çok kişi seyahate derken, evcil hayvanlarını emanet edecek birilerini arıyor. Tabii ki bu da işe başvuran bir kişi için ücretsiz konaklama imkanı sunuyor. Ancak bakıcılara herhangi bir ödeme yapılmıyor. Madolline Gourley ardından San Francisco’da bir bakıcı arandığını gördü. Sahipleri Noel’de tatile gidecek olan kedi için bakıcı aranıyordu. “Neden olmasın?” diyen Gourley, ilana başvurdu. İşe kabul edilen Madolline, ABD’de biraz seyahat ettikten sonra, San Francisco şehir merkezine geldi ve yaklaşık 10 gün boyunca çiftin smokin cinsi kedisine bakmaya başladı.

Madolline, ilk deneyiminden bu yana ABD’de New York, Boston, Seattle, Santa Fe ve Cincinnati’nin yanı sıra Avustralya’da Tazmanya, Darwin ve Sidney’deki evlerde kedi bakıcılığı yaptı.

Ancak corona virüsü salgınının yayılmasıyla birlikte, ülkesine döndü ve ülkesindeki ilanlara başvurmaya başladı. Madolline, ‘basit’ olduğu için kedilere bakmayı tercih ettiğini, bu şekilde kaldığı bölgeyi keşfetmek için çok daha fazla boş zamanı olduğunu söylüyor.

Genç kadın blogunda, kedi bakıcılığı yapmak isteyenler için tavsiyeler veriyor.

Madolline'in bloguna ulaşmak için;
https://onecatatatime.co/how-to-become-a-house-and-pet-sitter/

Kaynak: Listelist

11/05/2021

Keditörün Önerisi

Kediler Nelerden Hoşlanmaz?

04.07.2022

Kediniz ile oyunlar oynamak, yanınıza geldiğinde beklediği sevgiyi ve ilgiyi ona vermek onları ...

Kediler Alemi

Kediler ve Müzik

26.02.2021

İnsanların hemen hepsi gün içerisinde az ya da çok müzik dinlemektedir. Peki hiç ...

Kedilerin Gizli Dili

09.05.2022

Kedinizin sizinle konuştuğunu biliyor muydunuz? Kediler insanlar gibi cümleler kuramaz belki ama ...

British Shorthair

19.04.2022

İngiliz Kısa Tüylü kedisi, 2001 yılında Kedi Yetiştiricileri Birliği Yönetimi tarafından ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER