YENİLER >

Kış Geliyor, Yalnız Kalacağım - Yıldız Kaşıkçı

Kış Geliyor, Yalnız Kalacağım - Yıldız Kaşıkçı

Ama kışın beni kim sevecek? Kime şımarıp taklalar atacağım. Kimin balkonuna begonvilden tırmanıp minderinde sabahlayacağım?

Burası yazlık bir site.  Ben de bu yılın ürünüyüm, yavru sayılırım hala. Ne annemi tanıdım ne babamı. Gözümü sitenin önündeki havuz kenarında yüksek çalılıkların arasında açtım. Yaz akşamları yemek masalarının serpiştirildiği çimenlerin üstünde kendimi sevdirmek ve kebaplarla beslenmek için oradan oraya koşmaya, zıplamaya alıştım. Ondan olacak bana ZIPZIP diyorlar…

Sevmeyenleri hemen anlıyorum, onlara pek yanaşmıyorum. Okşamak için üstüme hücum edenlerden de “ne olur ne olmaz” diye kaçıyorum. Ama bana yavaş yavaş yaklaşan, gözleriyle seven, sadaka verir gibi değil de yeryüzünde her canlının rızkı olduğuna inanarak yiyeceğini paylaşanlar başka. Beni ürkütmeden sevgime layık olmaya çalışanları sonunda benimsedim ve artık ben onlara yanaşıyorum.

Artık birer birer dönüyorlar evlerine. Tam alışmışken onlara bakalım yalnızlığa alışacak mıyım? İçlerinden birkaçı götürmek istedi, ama ben çok özgürüm, doğal ortama ve bu geniş alana alıştım. Mutsuz olacağımı düşünerek bu fikirlerinden vazgeçtiler. Aralarında para toplayıp kocaman paketlerde satılan mamalardan alıp güvenlik görevlilerine bırakacaklarmış. Gerçi ben ekmeğimi taştan çıkarırım. Buralarda bana doğal mama çok. Ama kışın beni kim sevecek? Kime şımarıp taklalar atacağım. Kimin balkonuna begonvilden tırmanıp minderinde sabahlayacağım?

Neyse, kışın da yeşil kalan bu bahçelerde, Antalya’nın çok da soğuk geçmeyen kışında gelecek yazı beklemekten başka çare yok….

Beni unutmayın.

ZIPZIP


Keditörün Önerisi

Kediler Kaç Kelime Anlar?

22.09.2021

Kediler ve kediciler arasında güçlü bir bağ vardır. Sürekli olarak kedinizle konuştuğunuzu ...

Kediler Alemi

Van Kedisi & Ankara Kedisi

12.09.2021

Türkiye’nin endemik canlıları olan ve tüm dünya tarafından tanınan Van kedisi ve Ankara ...

Evdeki Tehlike

26.04.2021

Birçok kedici, antifriz, zehirli bitkiler ve bazı yiyecekler gibi evcil dostlarımıza ...

Manx Kedisi - Orhan Yılmaz

11.03.2021

Manx Kedisi’nin anavatanı Man Adası’dır. Man Adası; İngiltere ile İrlanda arasındaki ...

Kedi Kitabevi

06.05.2020

Kedi Kitabevi, kapıdan giren herkesin dikkatini çeken ‘okur dostlar grubu’nun yeni üyesi ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER