Kediler Karınlarını Sevdirir Mi?

Kediler Karınlarını Sevdirir Mi?

Kedi davranışı genellikle garip görünebilir ve onları anlamak için genellikle onlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız gerekir. Bir kedinin karnı, onlar için en hassas bölgelerinden biridir, bu yüzden bunu yapmadan önce karınlarının okşanmasını gerçekten istediklerinden emin olmanız gerekir.

Bir kedinin karnındaki ve kuyruğundaki kıl kökleri dokunmaya karşı çok hassastır. National Geographic uzmanları, bu nedenle, kedilerin karınlarını sevmenizi genellikle aşırı uyarıcı ve onları rahatsız edici olarak aktarıyor.

Kediler içgüdüleriyle yaşarlar. Bu da göbeklerini korunması gereken en savunmasız bölgelerinden biri olarak görmelerine neden olur. Aynı zamanda iç organlarını korumak isterler.

Öte yandan, Animal Path: ‘’Bazı kedilerin karınlarının okşanmasından hiç rahatsız olmazlar ve hatta onları sevme zamanınız geldiğini size bildirmek için sırt üstü yatarlar’’ diyor. Bu davranış yaygın olmasa da vardır. Ancak kediler çok güvendiklerinde karınlarını size açabilirler. Bu nedenle, eğer kediniz size karnını gösteriyorsa kendinizi şanslı sayın. 

Kedim neden karnını gösteriyor?

Bu davranışın birkaç nedeni vardır. Kediniz sizinle oynamak istiyor, size güveniyor, karnını sevmenizi istiyor ya da sadece bir kaşıntıyı yatıştırmak için yardım istiyor. 

Aynı zamanda kedilerin sırtüstü yatması bir savunma işaretidir. Doğada veya ev ortamında, birkaç kedi birlikte yaşadığında, bazen bunlardan birinin karnını gösterecek şekilde sırtüstü yattığını görmek olağandır. Bu bir savunma işaretidir ve bir kedinin temkinli olması ve olası saldırganlık karşısında teslim olduğunu anlatmak ister.

21/11/2021

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Kedilerde Yüksekten Düşme

12.08.2022

Özellikle bahar ve yaz aylarında, açık bırakılan pencere ve balkon kapıları kediler için ...

KEDİM SU KUSUYOR!

14.07.2023

KEDİM SU KUSUYOR! Kedilerin nadiren su kusması alışılmadık bir durum değildir, ancak ...

Kedimi Yıkamalı Mıyım?

13.10.2022

Minik dostlarımız istisnalar dışında suyu pek sevmezler. Onları stres ve korkuya sürükler. ...