YENİLER >

Kediler Karınlarını Sevdirir Mi?

Kediler Karınlarını Sevdirir Mi?

Kedi davranışı genellikle garip görünebilir ve onları anlamak için genellikle onlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız gerekir. Bir kedinin karnı, onlar için en hassas bölgelerinden biridir, bu yüzden bunu yapmadan önce karınlarının okşanmasını gerçekten istediklerinden emin olmanız gerekir.

Bir kedinin karnındaki ve kuyruğundaki kıl kökleri dokunmaya karşı çok hassastır. National Geographic uzmanları, bu nedenle, kedilerin karınlarını sevmenizi genellikle aşırı uyarıcı ve onları rahatsız edici olarak aktarıyor.

Kediler içgüdüleriyle yaşarlar. Bu da göbeklerini korunması gereken en savunmasız bölgelerinden biri olarak görmelerine neden olur. Aynı zamanda iç organlarını korumak isterler.

Öte yandan, Animal Path: ‘’Bazı kedilerin karınlarının okşanmasından hiç rahatsız olmazlar ve hatta onları sevme zamanınız geldiğini size bildirmek için sırt üstü yatarlar’’ diyor. Bu davranış yaygın olmasa da vardır. Ancak kediler çok güvendiklerinde karınlarını size açabilirler. Bu nedenle, eğer kediniz size karnını gösteriyorsa kendinizi şanslı sayın. 

Kedim neden karnını gösteriyor?

Bu davranışın birkaç nedeni vardır. Kediniz sizinle oynamak istiyor, size güveniyor, karnını sevmenizi istiyor ya da sadece bir kaşıntıyı yatıştırmak için yardım istiyor. 

Aynı zamanda kedilerin sırtüstü yatması bir savunma işaretidir. Doğada veya ev ortamında, birkaç kedi birlikte yaşadığında, bazen bunlardan birinin karnını gösterecek şekilde sırtüstü yattığını görmek olağandır. Bu bir savunma işaretidir ve bir kedinin temkinli olması ve olası saldırganlık karşısında teslim olduğunu anlatmak ister.

Keditörün Önerisi

Kediler Neden Mırlar?

27.06.2021

Kedisiz bir dünya düşünemeyenler... Yalnız değilsiniz. İlla bir kez olsun alıp beslemenize ...

Kediler Alemi

Kediniz Hangi Renk?

25.11.2021

Kedilerle ilgili harika şeylerden biri, her kediyi benzersiz kılan çok çeşitli ...

Ev Sahibim Kedimi İstemiyor!

11.11.2021

“Ev sahibim kedimi istemiyor, sitedekiler köpeğimi şikayet ediyor'' diyorsanız, öğrenmeniz ...

Bıyık Stresi Nedir?

08.11.2021

Kediler doğanın en kusursuz eserlerinden biridir. Evcil dostlarımız sevimli ve estetik ...

Kedileri En Çok Ne Üzer?

17.08.2021

Kediler hassas duygulara sahip canlılardır. Onların da üzüldükleri olaylar gerçekleşebilir. ...

Mia'nın Sevgi Dolu Hikayesi

28.05.2020

Trabzon'da "Golden" cinsi 6 yaşındaki "Mia" isimli köpek, öksüz kalan kedi yavrularına sahip ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER