Böyle Bir Adama Ne Denir? - Nurşah Şentürk

Böyle Bir Adama Ne Denir? - Nurşah Şentürk

Sevgili kediciler, Bu yazımda sizlere nasıl insanlarla çalıştığımı tasvir etmeye çalışacağım. Okuduktan sonra halime acıyanların iş tekliflerine açığım… Birkaç hafta önce, çok yakın bir arkadaşımdan mesai saati içinde telefon geldi. Sokakta yavru bir kedi bulmuş, tüyleri yer yer dökülmüş, “ne yapmalıyım” diye soruyor. Konuyla alakası yok ama yine de söyleyeyim mantarı varmış. Şu an çok iyi. Evde bakılıyor ve keyfi çok yerinde. Gelelim asıl konuya; sevgili müdürüm telefonu kapattıktan sonra, kimmiş ne olmuş diye sordu, ben de anlattım.

Tepkisi şu oldu; “Ne boş işlerle uğraşıyorsun.” Adamın hayvan sevmediğini biliyordum da bu kadar anlamsız bir cevap vermesi beni bile şok etti. Bu arada belirtmekte fayda var, kendisi her yıl düzenli olarak hacca gider ama benim kapının önüne koyduğum bir kap suda gözü vardır. Şimdi sevgili kediciler böyle bir adama ne denir?

Böyle bir adama şu denir: Hadis-i Şerife göre “bir cana kıyan bütün dünyaya kıymış gibi, bir can kurtaran bütün dünyayı kurtarmış gibidir.”

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Kediler Nelerden Korkar?

08.01.2022

Özgür, başına buyruk takılmayı seven kediler, tıpkı insanlar gibi birçok şeyden ...

Pati Ülkesi - Arzu Aytan

15.05.2021

Ah yine sıkıntılı bir sabah. Duvar dibinden ağır ağır patilerimi sürüyerek yürümeye ...

Alerjik Kedicilere Müjde!

06.04.2021

Alerji ve Astım Derneği Başkanı Prof. Dr. Ahmet Akçay: "Kedi veya köpeğinize karşı alerji ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER