YENİLER >

Halep’te Umudun Adresi: Ernesto Barınağı

Halep’te Umudun Adresi: Ernesto Barınağı

11 yılı aşkın süredir Suriye’de yaşanan savaş insanları etkilediği kadar, hayvanların üzerinde de etkili oldu. Savaşın etkileri hala sürerken 11 yıl önce kurulan ‘’Ernesto Barınağı’’ hayvanların koruyucusu oldu.

Savaş mağduru hayvanlara barınak açan ve onların savaş yaralarını sarmaya devam eden Ernesto Barınağı hayvanlara yaptığı hizmetlerle tüm dünyanın ilgisini çekti. 11 yıl önce savaşın başlamasıyla Suriye halkının yaşadığı büyük mücadelede en az insanlar kadar hayvanlarda zor bir süreçte… Ernesto Barınağı kurulduğu günden bu yana hayvanların hastalıklarını tedavi ediyor, savaş mağduru hayvanlara sıcacık bir barınak hizmeti sağlıyor. Üstelik tüm bu hizmetleri sosyal medya üzerinden gelen bağışlarla karşılayan ‘Ernesto Barınağı’ mucizevi işler başarıyor.

Ernesto Barınağı’nın kurucusu Dr. Mohammad Youssef hayalinin futbolcu olmak olduğunu ancak hayvanların sahipsiz kalmalarına üzülüp, kariyerini veteriner hekimi olarak tamamladığını belirtti. Dr. Youssef 11 yıldır süren savaşın hayvanlar üzerinde çok etkisi olduğuna dikkat çekti. ‘Savaş sona erdiğinde bazı hayvanlarımızı başka ülkelere sahiplendirebiliriz ama bu gelecek için bir hayal’ diye ekledi.

Şu anda hala savaşın devam ettiği Suriye’de barınağı korumak için zor durumlarda kaldıklarını anlatan Dr. Mohammad Youssef ‘bu bizim için bir başarı hikayesi’ dedi.

Barınakta yaşayan 1200 kedileri var. Ayrıca kötü koşullardan kurtarılan hayvanların bulunduğu bir çiftlikte mevcut. Orada yaşayan 3 at, 4 eşek, 4 maymun, 2 tavus kuşu, 23 köpek, 10 keçi, 3 koyun ve tavuk, ördek, kaz ve güvercin var. Ernesto Barınağı, verdiği hizmetle hayvanların umudu oldu ve olmaya devam etmektedir.

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Kedi Felsefesi - Emek Ekşi

26.07.2021

“Lütfen söyler misiniz bana, buradan hangi yola gitmem gerek?”“Bu nereye gitmek istediğine ...

Kedi Ürolojik Sendromu

16.01.2021

Feline Urologic Syndrome (FUS) Kısaca FUS olarak bilinen bu sendrom idrar akıtıcı kanalın ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER