Kediler

Kediler

Kediler evimizin neşesi, sokaklarda başını okşayıp, beslediğimiz birbirinden farklı özellikleri ile insanların sevgisini kazanan dostlarımız..

Kediler komiktir

Türden türe demek kısıtlayıcı olur, türler içinde bile karakteristik özellikleri farklı olan kedilerimizin ortak özellikleri ise hepsinin bir şekilde komik olmayı başarması. Tam bilgisayarda bir iş yaparken klavyenin üzerine gelip yatması, bir belgesel izlerken televizyondaki hayvanları canlı sanıp ekrana atlaması, geceleri bir anda sağa sola koşması daha saymakla bitmeyen komiklikleri ile kediler neşedir.

Kediler sağlığa faydalıdır

Ömrünüze ömür katan kediler… Kedi mırlaması, insanı stresten arındıran bir durumdur. Kedi sahibi insanların, diğer insanlara göre %40 daha az kalp krizi geçirme durumu olduğunu da biliyor muydunuz?

Kediler bazen ürkütücüdür

Karanlıkta parlayan gözleriyle size bakıyor ve kıh diye çıkardığı sesle o an sizi korkutuyor olabilir. Ya da bazen evde boşluğa gözleri dalmış bir şekilde bakıyor, kendi kendine söyleniyor mu? Korkmayın, kedilerin ürkütücü olması o sevimlilikleriyle biraz zor.

Kedilerin bakımı kolaydır

Kediler kendi kendilerini temizleyebilen canlılardır. Banyo yapma gereği hissetmez kendini temizler ve tuvaletlerini yaptıktan sonra gömer. Ancak aynı temizliği çevresinden de bekler. Mama ve su kaplarının daima temiz olması gerekmektedir.

Kediler her yerdedir

Kedinizi evde ararken, elinizle koyduğunuz gibi bulamazsınız. Çöp kutusuna, küvete, lambaların üstüne, perdelerin arasına, koltukların altlarına, televizyonun arkasına bakmanız gerekebilir. Her yerde olmayı seven canlılardır.

Kediler ortalığı karıştırır

Doğaları gereği meraklı canlılardır. Evde yabancı gördüğü her şey anında ilgisini çeker ve karıştırır. Onayı alınmadan eve bir şey sokamazsınız diyebiliriz.

Kediler şaşkındır

Gölgelerine, aynalarındaki yansımalara, yeni insanlara hatta bazen sizin yaptığınız hareketlere… Kediler her şeye şaşırabilen canlılardır.

Kameradan hazzetmez

Kimi kediler cep telefonu, fotoğraf makinesi gibi onu hedef alan kadrajın yüzüne tutulmasından hoşlanmaz, poz vermekten kaçınarak sahiplerini sosyal platformlara fotoğraf koyma keyfinden net bir şekilde alıkoyarlar. Tam güzel bir pozunu yakaladım derken kımıl kımıl hareket edip kadrajın dışına çıkarabilir veya yakaladığınız o muhteşem anı bozup adeta ‘ne yapıyorsun’ der gibi bakış atabilir.

22/06/2022

Keditörün Önerisi

Kediler Neden Esner?

21.01.2022

Suratları birbirinden tatlı haldeyken bir anda ağızlarını kocaman açıp esnemeleri, sadece ...

Kediler Alemi

Kedi Öpücüğü Nedir?

09.01.2022

Deneysel çalışmalar, kedilerin sevgi dolu ve yavaş göz kırpmalarının gerçekten de insan ...

Yeni Yazarımız Emek Ekşi

16.10.2020

1997, İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden bu temmuz ayında ...

Kedi İstasyonu Kuruldu

10.05.2020

Sokak kedilerin bakımı beslenmesi için kurulan Kedi İstasyonu Hatay'ın Arsuz İlçesinde ...

Manx Kedisi

28.05.2022

Manx kedileri kuyruksuz kediler olarak bilinir ayrıca avlanma becerileri oldukça yüksektir. ...

Engelli Canlar İçin Villa

21.12.2021

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde belediye tarafından 80 engelli kedi için iki villa kuruldu. Soba ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER