YENİLER >

Havalar Soğudu: Sokaktaki Dostlarımız İçin Neler Yapabiliriz?

Havalar Soğudu: Sokaktaki Dostlarımız İçin Neler Yapabiliriz?

Havaların soğumasıyla sokaktaki dostlarımız için zor günler başladı. Bu soğuk kış günlerinde onlar hem yiyecek bulmak, hem de vücut ısılarını korumak zorunda. Bizler de elimizden geleni sokaktaki dostlarımız için yapmak zorundayız.

Evlat edinin

En güzeli evinizin kapılarını bir cana açmanızdır. Onunla birlikte yaşamaya başlamanın sizin hayatınızda ne kadar büyük değişiklikler yaratacağını anlamanız uzun sürmeyecektir. Can dostunuz da kısa sürede eve alışacak ve keyfine bakacaktır. Soğuk günlerde dışarda kalmayacak, evde mutlu yaşayacaktır.

Su ve mama ihtiyaçlarını karşılayın

Öncelikle rüzgar, yağmur ya da kardan etkilenmeyecek bir bölge belirleyin. Bir kap seçip içini yeteri kadar su ile doldurarak belirlediğiniz bölgeye koyun. Mama koymak için ağzı geniş bir kap uygun olur. Sokakta korunaklı bir köşeye mama kabını yerleştirip, canları mutlu edebilirsiniz.

Aracınızı çalıştırmadan önce kaputa vurun

Kediler sıcak yer aradığında ilk gittikleri yerlerden biri arabaların altı veya motorlarıdır. Arabanızı çalıştırmadan önce tekerlekte ya da motorda bir kedi olup olmadığını mutlaka kontrol edin.

Kedi evi yapın

Evinizde bulunan ve kullanma gereksinimi duymadığınız eşyalardan sokak hayvanları için kulübeler yapabilirsiniz.  Yapacağınız kulübelerle sokakta yaşayan canları zorlu hava koşullarından kurtarabilirsiniz.

Keditörün Önerisi

Kedilerde Hamilelik

20.08.2021

Hamilelik süresi 57 ile 67 gün arasında değişiklik gösteren kedilerin, hamile kalma ...

Kediler Alemi

Kedim Kaç Yaşında?

22.11.2021

Kedicilerin kedilerinin yaşlarını hesaplamak konusunda kafaları biraz karışık. Kedilerin ...

Japonya’da Kedici Olmak

13.07.2021

Japonya’da ‘kedi kafeler’ oldukça popüler. Bunun sebebi ise kedi beslemenin oldukça ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER