YENİLER >

Kedilerle İlgili İlginç Gerçekler

Kedilerle İlgili İlginç Gerçekler

Kediler, develer ve zürafalar gibi yürürlermiş. Develer ve zürafalar da kediler gibi parmak uçlarına basarak yürürmüş. Kedi yürürken önce her iki sağ ayağı sonra her iki sol ayağıyla adım atarmış. Deve ve zürafalar da öyleymiş.

Ev kedileri kaplanların genetik özelliklerinin % 95.6’sına sahipmiş! Huyları da hemen hemen aynıymış. Zaten Francois Joseph Mery de “ Tanrı,  kaplanı sevebilelim diye kediyi yarattı.” demiş. 

Bir kedi tam 20 yıl belediye başkanlığı yapmış. Stubbs isimli, sarman kediyi hem yerli halk, hem de turistler çok seviyormuş o kadar ki, Alaska’da Talkeetna isimli kasabanın belediye başkanı olmuş. Gerçi resmi görevi yokmuş. 

Tıpkı insanlar gibi kediler de sağ veya sol patilerini kullanmayı tercih edebiliyorlarmış. Çoğu dişi kedi sağ patisini kullanıyor olsa da erkek kedilerin çoğu solak oluyormuş.

Kedilerin işitme kabiliyetleri insanlardan ve köpeklerden daha iyiymiş. İnsan kulağı 20 Hz ile 20kHz arasındaki sesleri duyabilirken, köpeklerde bu aralık 40 kHz’ye kadar çıkar. Kediler ise 64 kHz’ye kadar olan sesleri duyabilirler.

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER