Ünlü Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı Dün Ankara’da Gerçekleştirilen Etkinlikte Veteriner Hekimlerle Buluştu

Ünlü Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı Dün Ankara’da Gerçekleştirilen Etkinlikte Veteriner Hekimlerle Buluştu

Veteriner Hekimler Derneği’nin düzenlediği “Küçük Şeyler Bizi Birleştirir” aktivitesinin Haziran ayı konuğu olarak Prof. Dr. İlber Ortaylı veteriner hekimlerle bir araya geldi. Söyleşiye Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ender Yarsan, Özel Hayvan Hastaneleri Derneği Başkanı Dr. Tarkan Özçetin, Veteriner Hekimler Derneği Genel Başkanı Dr. Gülay Ertürk ve çok sayıda veteriner hekim katıldı.

İlber Ortaylı, veteriner hekimlik mesleğinin tarihçesiyle ilgili kıymetli bilgiler paylaştığı söyleşide hekimlerin sorularına da cevap verdi.

Herkes hayvanları sevmek zorunda değil ama katline göz mü yumacağız?

Ortaylı: “Ben kedileri, köpekleri, tüm hayvanları seviyorum. Yerleşik olarak evimde zaman geçirebilsem mutlaka bakmayı isterim. Herkes hayvanları sevmek zorunda değil. Sevmeyebilirsiniz. Ama katline göz mü yumacağız? Mesele hayvanları sevip, sevmemek değil. Ayrıca hayvanlara zarar verenlere, hayvan severlere saldıran kişilere de ağır cezalar verilmeli. Bu kişiler normal insan olamaz tıbbi müşahadeye alınmalı, bu davranışları sergileyenler önce psikiyatra götürülmeli sonra da en ağır cezayı almalı” dedi.

23/06/2022

Keditörün Önerisi

ÖN YARGILAR SON BULDU!

15.07.2023

ÖN YARGILAR SON BULDU! Kedicilerin gönülden bildiği ve gerçekliğini savunduğu bu bilgi, ...

Kediler Alemi

Yaban Kedileri Geri Döndü

05.08.2021

Yaban kedileri yüzyıllar sonra Hollanda’ya geri döndü. Avlanma ve orman sayılarının ...